Správy

Reprezentácia SR "17" v kvalifikačnom turnaji v Taliansku neuspela

Emília Gerzaničová|14. mar 2011 o 00:00

NARDÓ/CASARANO/LECCE (SITA) - Tím Antona Valoviča ukončil kvalifikačný turnaj Majstrovstiev Európy v Taliansku remízou s domácimi reprezentantami, pričom (podobne ako v zápase s Českom) dostal gól v poslednej minúte

pondelok 14.3.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov remizovali vo svojom pondelňajšom záverečnom vystúpení v Taliansku na turnaji 1. skupiny II. fázy kvalifikácie (tzv. Elite round) o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy hráčov tejto vekovej kategórie s domácimi rovesníkmi 1:1 (0:0). Oba tímy boli už pred týmto súbojom bez šance na postup na šampionát. Po bezgólovom úvodnom dejstve sa o vedúci gól postaral v 43. min Albert Rusnák ml. Zverenci trénera Antona Valoviča prišli o cenné víťazstvo až v tretej minúte nadstaveného času, keď vyrovnal Tassi. Mladí Slováci obsadili v tabuľke 1. skupiny so ziskom jediného bodu posledné štvrté miesto. Účasť na ME 2011 si vybojovali českí futbalisti, ktorým na triumf na turnaji v Taliansku stačila aj pondelková remíza 1:1 so Škótskom.

SLOVENSKO "17" - TALIANSKO "17" 1:1 (0:0)

Góly: 43. A. Rusnák ml. - 80.+ Tassi

ŽK: 34. Šmehyl, 80.+ Brigant - 71. Tassi

SLOVENSKO "17": Bréda - Habánek, Ličko, F. Molnár (53. Brigant), Huk - A. Rusnák ml., Kovaľ, Revák, R. Mazáň - J. Mihalík (80.+ M. Faško), Šmehyl (64. B. Pisár)

Anton Valovič (tréner SR "17"): "Do posledného zápasu kvalifikácie sme nastúpili s predsavzatím bodovať a prekonať súperovho brankára. V 1. polčase sa zápas odohrával medzi šestnástkami bez vyložených gólových príležitostí. V úvode druhého polčasu po individuálnej akcii Mihalíka v krídelnom priestore a po pekne prihrávke do šestnástky nabiehajúci Rusnák s prehľadom skóroval. Taliani v snahe vyrovnať sa zapájali do útoku s väčším počtom hráčov a otvárali priestor na vlastnej polovici, ale naši hráči sa gólovo už presadiť nedokázali. V nadstavenom čase v 83. minúte sa nám šťastie obrátilo chrbtom, keď dobre chytajúci Bréda neudržal loptu v rukách a súper vyrovnal."

piatok 11.3.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov prehrali aj vo svojom piatkovom druhom vystúpení v Taliansku na turnaji 1. skupiny II. fázy kvalifikácie (tzv. Elite round) o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy hráčov tejto vekovej kategórie s rovesníkmi zo Škótska 0:2 (0:0) a stratili akúkoľvek šancu na účasť na šampionáte. Po bezgólovom úvodnom dejstve zmaril nádeje zverencov trénera Antona Valoviča dvoma presnými zásahmi Matthew Kennedy. V stredu Slováci nestačili na tím Česka a podľahli mu najtesnejším rozdielom 0:1.

Mladí Slováci sa v pondelok ešte predstavia na turnaji v Taliansku proti domácemu výberu, ktorý už tiež nemá šancu na postup na ME. V druhom súboji sa o účasť na záverečnom turnaji pobijú zatiaľ stopercentní Česi so Škótmi.

SLOVENSKO "17" - ŠKÓTSKO "17" 0:2 (0:0)

Góly: 49. a 62. Kennedy

ŽK: 17. Mazáň, 34. Kucharčík, 80.+ Habánek - 43. Fraser

SLOVENSKO "17": Bréda - Habánek, Kucharčík, Ličko (65. Čery), Huk - A. Rusnák ml., Kovaľ, Revák, R. Mazáň - J. Mihalík (41. Šmehyl), T. Kubala (41. Brigant)

Anton Valovič (tréner SR "17"): "V prvom polčase sme sa snažili hrať zo zabezpečenej obrany a aj napriek územnej prevahe súpera sme dokázali udržať bezgólový výsledok. Do druhého polčasu sme spravili dve striedania a poslali sme na ihrisko ofenzívnejších hráčov, aby sme sa pokúsili dať gól. Keď sme začali častejšie ohrozovať, súperovu bránku v 49. minúte po hrubej chybe pri zakladaní útoku stratil Ličko loptu na polovici ihriska, čo súper využil a strelil nám vedúci gól. Od tohto momentu bol súper futbalovejší a ako tréner musím priznať, že zaslúžene zvíťazil. V poslednom zápase budeme musieť hráčov pripraviť na veľmi ťažký zápas o tretie miesto s domácou reprezentáciou Talianska, ktorá už takisto stratila šancu na postup."

0

Zostávajúci program 1. skupiny II. fázy kvalifikácie (Elite round) o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy futbalistov do 17 rokov:

pondelok 14. marca:

SR "17" - Taliansko "17" (Lecce, 15.00 h)

Česko "17 - Škótsko "17" (15.00, Casarano)

streda 9.3.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov prehrali v stredajšom prvom vystúpení v Taliansku na turnaji 1. skupiny II. fázy kvalifikácie (tzv. Elite round) o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy hráčov tejto vekovej kategórie s rovesníkmi z Česka 0:1 (0:0). Po bezgólovom úvodnom dejstve sa o rozhodujúci moment v meste Nardó postaral v poslednej 80. min striedajúci Dan Fojtášek. V druhom stredajšom dueli remizovala reprezentácia Škótska v stredisku Casarano s domácou "sedemnástkou" Talianska 0:0. Na záverečný turnaj kontinentálneho šampionátu do Srbska postúpi iba víťaz skupiny.

SLOVENSKO "17" - ČESKO "17" 0:1 (0:0)

Gól: 80. Fojtášek

ŽK: 16. Kovaľ, 20. F. Molnár - 25. Lüftner, 57. L. Adamec, 80.+ Salašovič

SLOVENSKO "17": Bréda - Habánek, Kucharčík, Ličko, F. Molnár - A. Rusnák ml., Kovaľ, Faško (57. Mazáň), Revák - Šmehyl (73. Čery), B. Pisár (50. J. Mihalík)

ČESKO "17": Zima - Karafiát, Lüftner, Adamec, Štěrba - Kundrátek (58. Nerad), Salašovič, Čermák, Kadula - Mašek (83. Tvrzník), Stratil (69. Fojtášek)

Anton Valovič: "Vo vyrovnanom zápase sme nakoniec nezískali ani bod, keď aj napriek tomu, že v 2. polčase sme boli aktívnejší ako súper, ale nedokázali sme si vypracovať vyloženú gólovú príležitosť. Českí hráči sa počas celého zápasu snažili o veľmi aktívnu hru a neustále napádali našich hráčov a hlavne v prvom polčase sme sa nedokázali kombinačne presadiť. Keď sa už zdalo, že zápas skončí nerozhodne 0:0, sme bohužiaľ v poslednej 80. minúte po zlom odkopnutí lopty v našej šestnástke inkasovali rozhodujúci gól. Potvrdilo sa, že táto kvalifikácia bude veľmi vyrovnaná, nakoľko v druhom zápase domáce Taliansko remizovalo so Škótskom 0:0. Nám v druhom zápase so Škótskom budú chýbať Filip Molnár (kvôli druhej žltej karte) a zranený Michal Faško."

TALIANSKO "17" - ŠKÓTSKO "17" 0:0