Správy

REGIONS‘ CUP – Výber ZsFZ spoznal súperov v medzinárodnom kole, tréner Pavlovič: Urobiť čo najlepší výsledok

(Autor: archív MP)
Branislav Sarňák|4. júl 2022 o 10:59
(Autor: archív MP)

BRATISLAVA (SFZ) – Slovensko a Slovenský futbalový zväz bude v medzinárodnom kole Regions‘ Cupu – výberov amatérskych mužstiev z krajín, ktoré zastrešuje UEFA, zastupovať tím Západoslovenského futbalového zväzu. Ten si v závere augusta zmeria sily v Lotyšsku v rámci 2. skupiny s domácimi futbalistami, Moldavčanmi a Poliakmi.

Naši zástupcovia boli pred žrebom v druhom výkonnostnom koši, z prvého im žreb prisúdil nášho severného suseda, z tretieho domáci výber a z posledného Moldavsko. „Po korone vieme jediné, že Regions‘ Cup mal dvojročnú prestávku a ostatný ročník vyhrali Poliaci. Tým, že na záverečný finálový turnaj postupuje iba víťaz skupiny, bude to pre nás náročné. Všetci máme rovnaké podmienky, na turnaj v Lotyšsku sa tešíme. Pripravujeme sa na to, aby sme urobili čo najlepší výsledok a čo najlepšie reprezentovali Slovenský futbalový zväz a Západoslovenský futbalový zväz,“ povedal pre futbalsfz.sk tréner výberu Milan Pavlovič.

Ako vyzerá príprava na turnaj? „Zatiaľ vieme, že v Lotyšsku budeme v termíne od 22. do 31. augusta. Logistika je v štádiu riešenia a s pribúdajúcimi informáciami sa budeme postupne chystať na to, čo nás všetko bude čakať.“

Nominácia je tiež v štádiu tvorby. „Mali sme tri kontrolné zrazy, koncom júla chystáme prípravný zápas. Na ňom by sme chceli mať gro chalanov. Neviem, či to bude už finálna nominácia, ale isto to bude minimálne širší výber. Musíme to riešiť aj s hráčmi, medzinárodný turnaj sa hrá počas siedmich pracovných dní a keďže môžu hrať iba amatéri, tak si budú musieť vybaviť dovolenky. Aj podľa toho, či sa im to podarí, budeme následne reagovať pri tvorbe záverečného menoslovu. Vďaka zrazom však máme o futbalistoch široký prehľad. Amatérov máme skutočne veľa a hráči z III. alebo IV. ligy bojujú o svoju miestenku. Máme z čoho vyberať,“ uviedol Pavlovič, ktorému zrazy ukázali, že v rámci ZsFZ je veľa kvalitných amatérskych hráčov. 

(Autor: archív MP)

„Z toho sa veľmi tešíme a dokazovali sme to aj v rámci národných kôl Regions’ Cupu, ktoré sme vždy v uplynulých rokoch vyhrali,“ spokojne konštatoval niekdajší kouč MFK Alekšince, ŠK Šurany, FC Slovan Hlohovec, TJ Imeľ a v súčasnosti lodivod TJ Družstevník Veľké Ludince.

Čo čaká realizačný tím západoslovenského výberu do spomínaného prípravného zápasu? „Sústredíme sa na to, aby sme ten celodenný program čo najlepšie zorganizovali. Súper by mal byť z III. alebo IV. ligy a hrať by sa malo na 99 percent v Zlatých Moravciach. Na zraze by sme chceli mať 20 hráčov a dvoch brankárov, následne na turnaj budeme musieť zúžiť nomináciu na 18 chalanov a dvoch gólmanov. Chceme si vyskúšať rôzne alternatívy v hernom systéme, ako by sme chceli počas medzinárodného turnaja herne prezentovať,“ prezradil Pavlovič a na záver dodal svoje prianie: „Nech futbalisti sú zdraví, aby sme sa zišli v plnej sile, aby to dobre dopadlo.“

Presný rozpis zápasov ešte nie je známy.

(Zdroj: UEFA, Autor: UEFA)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: