Správy

  FUTSAL – V Amsterdame dôležitý duel s Poľskom

  Peter Zeman|24. jan 2022 o 13:51
  (Zdroj: uefa.com)

  BRATISLAVA (Futsalslovakia, TASR, SFZ) – Zverencov trénera Berkyho čaká po prehre s Ruskom druhý zápas skupinovej fázy ME 2022 vo futsale, dnes (v utorok) o 20:30 v Amsterdame proti Poľsku.

  Prvý zápis do streleckej listiny patril v piatkovom dueli proti favorizovaným Rusom nášmu mužstvu, keď už v 2. minúte namieril presne k žrdi Peter Kozár. "Bola tam radosť, šťastie, ale vedel som, že je to iba začiatok zápasu a nič to neriešilo. Chcelo to ešte udržať čo najlepší výsledok a počkať si na podobné brejky ako pri mojom góle. To sa nám bohužiaľ nepodarilo. Radosť z gólu mám, ale to je asi tak všetko," povedal na margo úvodného vystúpenia na šampionáte autor vôbec prvého gólu Slovákov na Eure Peter Kozár a smerom ku kvalitám súpera pre futsalslovakia.sk dodal: "Bola tam kvalita v prihrávkach, ťahu na bránku. Ku konci na tom boli fyzicky lepšie, predčili nás vo všetkom. Keby sme dlhšie udržali aspoň polčasový výsledok 1:2, bolo by to o inom, ale keď už to je 1:5, 1:6 a chcete s Rusmi niečo vymyslieť, musíte otvoriť hru a oni si na to počkajú, dajú dlhú loptu na pivota a my musíme veľa behať. Potom si to rozťukajú.“

  Slováci odcestovali do dejiska turnaja s jasným plánom. „Prežiť“ zápas s Ruskom a koncentrovať sa na bodové zápisy vo zvyšných dvoch zápasoch skupiny C. "Toto bol ten zápas, ktorý v podstate nič neriešil. Potrebujeme sa sústrediť na Poliakov, tých poraziť a potom si to s Chorvátmi rozdať o postup," zdupľoval povedané hráč pražskej Slavie Matúš Ševčík.

  A práve duel proti Poľsku v amsterdamskej Ziggo Dome aréne napovie viac o ambíciách slovenských futsalistov v súvislosti s postupom na nadstavbovej časti turnaja. "Kým s Ruskom sme dokázali hrať koncentrovane prvých desať minút, v zápase s Poliakmi to bude chcieť od nás plnohodnotných 40 minút. S Ruskom sme prehrali, ale nič sa nedeje, odrazovým mostíkom k postupu je práve súboj s Poľskom. Zaujíma nás iba tento súper,“ povedal odhodlane brankár Richard Oberman.

  Martin Doša (vľavo) v súboji s Ederom Limom v zápase ME 2022 vo futsale Rusko - Slovensko (7:1). (Zdroj: uefa.com)

  Ako avizovali hráči a tréner Berky ešte pred odchodom na šampionát, v dueli narazia na seba dva vyrovnané celky, mierne navrch by mohlo mať vzhľadom k výsledkom dvoch ostatných vzájomných zápasov Slováci. Naše mužstvo zvíťazilo v roku 2018 doma s Poľskom v prípravnom zápase 4:2 a z víťazstva (2:1) sa tešili naši futsalisti aj o rok neskôr v odvete na palubovke súpera.

  Zápas Poľsko – Slovensko bude mať dnes (25.1.) výkop o 20:30, rozhodovať ho bude Viktor Bugenko z Moldavska, Grigori Ošomkov z Estónska a Chiara Perona z Talianska.

  POSLEDNÉ TRI VZÁJOMNÉ ZÁPASY S POĽSKOM:
  V roku 2019 Poľsko – Slovensko 1:2 (prípravný zápas)
  V roku 2018 Slovensko – Poľsko 4:2 (prípravný zápas)
  V roku 2016 Poľsko – Slovensko 8:1 (prípravný zápas)

  ZÁPASY SLOVENSKA NA ME 2022:
  25.1.2022 Poľsko – Slovensko / 20:30 Amsterdam (Ziggo Dome)
  29.1.2022 Chorvátsko – Slovensko / 14:30 Groningen (MartiniPlaza)

  Tomáš Drahovský (vpravo) a Sergej Abramovič v zápase ME 2022 vo futsale Rusko - Slovensko (7:1). (Zdroj: uefa.com)

  Súvisiace články

  Nachádzate sa tu: