DEMIŠPORT LIGA

DEMIŠPORT LIGA – V 10. kole iba víťazstvá hostiek

Branislav Sarňák|24. okt 2023 o 08:49
Slovanistky triumfovali na pôde 1. FC Tatran Prešov.

BRATISLAVA (SFZ) – V 10. kole najvyššej ženskej súťaže DEMIŠPORT LIGY videli fanúšikovia 24 gólov.

Líder Spartak Myjava nedal šancu pomyslieť na body hráčkam AS Trenčín, na ich pôde kopaničiarky triumfovali 9:0. Štyri hráčky strelili po dva góly Glatzová, Vredíková, Bogorová a Horváthová. Jeden presný zásah pridala Ordzovenská. „K zápasu sme pristúpili zodpovedne, bol celý v našej réžii. Súperky sme k ničomu nepustili, hrali sme kombinačne, vytvorili sme si veľa pekný akcií a mali množstvo zakončení. Myslím, že sme podali dobrý výkon a sme rady, že si domov odnášame tri body,“ zhodnotila pre sociálne siete družstva Ella Glatzová.
Záznam zápasu TU!

Z ďalšieho víťazstva už štvrtého za sebou sa tešili hráčky Slovana Bratislava. Belasé tentoraz vyhrali na východe republiky nad 1. FC Tatran Prešov 8:3. Za domáce sa ako jediná presadila trojgólová strelkyňa Rumančíková, za hostky štyri razy rozvlnila sieť Droppová a po jednom presnom zásahu si vylepšili gólovú štatistiku Korimová, Ivanová, Glézlová a Bereščáková.

Už ôsmu výhru v sezóne zaknihovali futbalistky MFK Ružomberok. Liptáčky v sobotu ozbíjali  šošonky, s ktorými si poradili 2:1. Góly padali až v druhom dejstve – skóre otvorila premeneným pokutovým kopom Hrúziková a na 2:0 zvýšila presným zásahom Badíková. Za Žilinčanky korigovala v závere duelu stav Kerešová. „Odohrali sme výborný prvý polčas, ktorý sa hral vo vysokom tempe z oboch strán, opäť veľká škoda nepremenených šancí. V druhom polčase sa prejavila väčšia skúsenosť hostiek, ktoré dali dva góly a náš prišiel, bohužiaľ, neskoro. Ak chceme byť úspešní, musíme sa naučiť premieňať šance,” povedal pre facebookový profil Akadémia MŠK Žilina tréner žien Stanislav Ceniga.

Gólovo najchudobnejšie bolo stretnutie FC Petržalka – FC Spartak Trnava. Červeno-čierne vyhrali 1:0, keď sa pod tri body gólovo podpísala Martišková. „V prvom polčase sme súpera príliš nepúšťali do hry. Petržalka disciplinovane bránila. Lopta bola prevažne na našich kopačkách, nepodarilo sa nám však premeniť niekoľko gólových príležitostí, a preto bol zápas stále otvorený. Po perfektnej finálnej prihrávke sme sa dostali pred polčasom do vedenia zásluhou Martiškovej. Hráčky Petržalky boli v druhom polčase trochu nebezpečnejšie, no najmä po našich individuálnych chybách. Záver zápasu bol napínavý. Súper robil všetko pre to, aby strelil vyrovnávajúci gól, avšak naše hráčky išli v defenzíve až za hranicu svojich síl a aj vďaka tomu si od súpera berieme 3 body,“ zhodnotil pre fcspartaktrnava.com lodivod Spartaka Matej Chocina.

Kolo uzavrie 1. novembra meranie síl GFC regionálna akadémia – MFK Dukla Banská Bystrica.