Aktuality

Zaslúžený triumf FK Pohronie

Tomáš Gemza|8. jún 2018 o 12:22

Na hlavnom ihrisku Metského futbalového štadióna v Žiari nad Hronom sa v sobotu 2. júna 2018 uskutočnil finálový turnaj Miniligy Milana Škriniara U11 ObFZ Žiar nad Hronom. Po minuloročnom víťazstve Banskej Štiavnice sa na pozíciu oblastného majstra tejto kategórie zaslúžene vrátili domáci futbalisti FK Pohronie.

Na základe výsledkov základnej časti súťaže si účasť na finálovom turnaji zabezpečili FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, obhajca titulu FK Sitno Banská Štiavnica, MFK Žarnovica a MFK Nová Baňa. Turnaj sa už tradične hral systémom semifinále - finále, pričom nasadenie určilo poradie v základnej časti súťaže.
(základná časť Miniligy Milana Škriniara U11)

V semifinálových stretnutiach sa hral zaujímavý futbal. Nová Baňa dlho vzdorovala suverénovi základnej časti, FK Pohronie. Viedla 1:0, po polčase bolo 1:1, no domáci v druhom dejstve zlomili odpor sympatického súpera a zvíťazili 4:1. V druhom semifinále sa Štiavničania rýchlo ujali vedenia a tesne pred prestávkou zvýšili na 2:0. Aj keď opticky mala viac z hry Žarnovica, obhajcovia titulu strieľali góly a tak po víťazstve 3:1 putovali do finále oni.

Stretnutie o bronz prinieslo konfrontáciu dvoch klubov žarnovického okresu a radosť MFK Žarnovica po víťazstve nad Novou Baňou v pomere 2:0.

Oblastné majstrovstvá U11, hrané od sezóny 2017/2018 pod hlavičkou Miniliga Milana Škriniara, vo svojej novodobej histórii zažili vždy len finále medzi Pohroním a Banskou Štiavnicou. Inak tomu nebolo ani tento rok. Pohronie sa v 5. minúte ujalo vedenia, no Štiavničania dvoma gólmi v rýchlom slede otočili na 1:2. Aj Pohronie však odpovedalo dvoma gólmi a tak bolo po polčase 3:2 pre domácich. V druhom polčase Pohronie rýchlo zvýšilo ďalšími dvoma gólmi na 5:2 a aj keď jediná zástupkyňa nežného pohlavia v tomto finále parádnym gólom znížila na 5:3, domáci chceli mať ešte posledné gólové slovo a finále ovládli výsledkom 6:3. Po záverečnom hvizde tak zavládla na ihrisku obrovská žlto-modrá radosť zverencov trénera Maroša Pažouta.

Výsledky - finálový turnaj Miniligy Milana Škriniara U11 2017/2018 ObFZ Žiar nad Hronom:

Semifinále:

FK POHRONIE - MFK NOVÁ BAŇA 4:1 (1:1)

Góly: Kocian 2, Čiliak, Ťahúň - Ďurček

FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA - MFK ŽARNOVICA 3:1 (2:0)

Góly: Miroslav Dobák 2, Blaško - Bartfay

O 3. miesto:

MFK ŽARNOVICA - MFK NOVÁ BAŇA 2:0 (1:0)

Góly: Melicherčík, Müller

Finále:

FK POHRONIE - FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA 6:3 (3:2)

28.02.2024
    Pozvánka od FK PohroniePRÍĎTE POVZBUDIŤ ŽIARSKYCH FUTBALISTOV, VSTUPNÉ MÁTE ZADARMO.
    28.02.2024
  • Turnaju mladších prípraviek dominovalo Pohronie
    Tomáš Gemza15.03.2019
    Turnaju mladších prípraviek dominovalo PohroniePremiérový Zimný halový turnaj prípraviek U9 usporiadal ObFZ Žiar nad Hronom v nedeľu 10. marca 2019. Podujatia sa zúčastnio 6 družstiev, okrem štyroch zo žiarskeho regiónu aj mladšie prípravky z Levíc a Pukanca.
  • Permanentky na domáce stretnutia FK Pohronie pre kluby VI. a VII. ligy
    Tomáš Gemza12.03.2019
    Permanentky na domáce stretnutia FK Pohronie pre kluby VI. a VII. ligyFK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a Oblastný futbalový zväz Žiar nad Hronom pripravili pre kluby oblastnej VI. a VII. ligy permanentky na domáce stretnutia FK Pohronie v jarnej časti II. ligy.
  • Pohronie ovládlo zimný turnaj U11
    Tomáš Gemza06.02.2019
    Pohronie ovládlo zimný turnaj U11Oblastný futbalový zväz Žiar nad Hronom usporiadal v sobotu 2. februára 2019 už piaty ročník Zimného halového turnaja prípraviek U11 o Pohár ObFZ Žiar nad Hronom. Podujatie sa uskutočnilo v žiarskej Mestskej športovej hale - ZUS aréne.
  • Príďte na futbal. Na stretnutie Pohronie - Lipany bude vstupné zadarmo!
    Tomáš Gemza05.11.2018
    Príďte na futbal. Na stretnutie Pohronie - Lipany bude vstupné zadarmo!FK Pohronie a Oblastný futbalový zväz Žiar nad Hronom pozývajú všetkých priaznivcov futbalu na posledné majstrovské stretnutie jesennej časti II. ligy FK POHRONIE - ŠK ODEVA LIPANY, v piatok 9. novembra 2018 o 17:00 hod. Vstupné na stretnutie bude pre všetkých fanúšikov ZADARMO!