TEŠIA SA Z POSTUPU

13. jún 2022 o 15:06

O POSTUPE ROZHODLO SKÓRE

Mladí futbalisti MŠK Spartak Mezilaborce sa v sobotu v Župčanoch stali majstrami regiónutretej ligy starších žiakov U15 Východoslovenského futbalového zväzu 2021/2022. Do finále postúpili víťazi štyroch tretích líg skupina A – FC Košice B, skupina B – Medzilaborce, C –Smižany a D Lendak.

„Mali tu hrať štyri družstvá, ale Lendak sa vzdal bojov o postup do druhej ligy. Zdôvodnil to tým,že veľa ich hráčov končí,“ povedal nám predseda ŠTK VsFZ Ján Onofrej. Košice B aj Medzilaborce zdolali Smižany a ich vzájomný súboj rozhodol o víťazovi. Bol zaujímavý do poslednej minúty. Polčas vyhrali Košice 2:0, ale záver patril Medzilaborciam. Vyrovnali tri minúty pred záverečným hvizdom. Lepšie skóre ich vynieslo na prvé miesto aj postup do druhej ligy.

Víťazi III. ligy mladších žiakov - skupina A FC Košice B, skupina B – FAMT Prešov bez straty bodu,z prvenstva v C skupine sa tešilo Spišské Podhradie a v D Stará Ľubovňa.“

FC Košice B – TJ Slovan Smižany 8:0 (3:0), góly: Hani Al-Zabidi 3, Taškovič 1, Baláž 1, Saxa 1,Takáč 1, Bojčík 1

TJ Slovan Smižany – MŠK Spartak Medzilaborce 0:10 (0:6), góly: Marcin 3, K.Olah 1, R. Olah 3,M. Olah 1, Sabo 2

Medzilaborce - Košice B 2:2 (0:2), góly: K.Olah – Taskovič 1, Bojčík1.