Oznamy

Slovenské kvarteto rozhodkýň viedlo 16-finále Ligy majstrov žien

(Zdroj: J.PAVLÍK, Autor: J.PAVLÍK)
Jozef Pavlík|2. okt 2018 o 00:00

Štvrtok 27.9.2018 o 18:30 slovenské kvarteto rozhodkýň Pavlíková, Súkeníková, Smolíková a Valentová(Pavlíková prvá z ľava, Smolíková prvá z prava - materský zväz ObFZ Bratislava-mesto) zahájilo výkop v zápase 16 finálovej odvety Ligy majstrov medzi Olympique Lyonnais a Avaldsnes. Napriek priaznivému skóre 2-0 pre domáci tím z prvého zápasu, sa rozhodkyne sústredili od prvej minúty, pretože sa očakával bojovný a útočný zápas, ak sa chceli hostia pobiť o postup. Hneď v úvode však bolo zrejmé, že po rýchlom góle domácich v 8 minúte to budú mať Nórky veľmi ťažké. Až na pár rýchlych protiútokov sa hralo prevažne na jednej strane. Domáce boli velmi aktívne, využívali celú šírku ihriska a z pohľadu observerky mali viac práce na ihrisku naše asistentky než samotná rozhodkyňa. Do polčasu domáce ešte 2 krát skórovali a v druhom polčase pridali ešte ďalšie 2 góly. Skoro 2000 divákov na štadióne vytvorilo výbornú kulisu. Zaujímavosťou počas prvého polčasu bolo počasie, kedy svietilo tak silné slnko spoza postrannej čiary, že napriek rozdielnosti farby dresov tímov, nielen že diváci nevedeli rozlíšiť farby dresov hráčiek, ale aj samotné hráčky s rozhodkyňou mali miestami problém identifikovať hráčky medzi sebou. Našťastie sa hral rýchly a kombinačný futbal, s nevídaným malým počtom faulov 9 ku 2. V stretnutí napokon iba jedna hráčka dostala žltú kartu za zmarenú sľubnú akciu a po záverečnom hvizde rozhodkyne Pavlíkovej sa oba tímy rozlúčili s poďakovaním.

Naša výprava hodnotí tento výjazd ako jeden z najlepších, aké kedy mali. Všetko bolo zabezpečené na najvyššej úrovni. Na oficiálnu večeru boli pozvané do vychýrenej reštaurácie Institute Paula Bocuse, ktorý založil jeden z najlepších kuchárov na svete. V samotnom závere večere prišiel pozdraviť našu delegáciu osobne aj šéfkuchár Pierre-Yves Rochon. Okrem toho mali dievčatá možnosť vidieť nielen pamiatky mesta, ale aj vyvetrať peňaženky na nákup darčekov pre členov rodín. Fantastický zážitok dopľňa neskutočne pekné a teplé počasie, ktoré finálne dotvorilo neopísateľnú atmosféru z celého výjazdu.