Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Má iba 20 rokov. Zverev si zahrá na dvoch koncoročných šampionátoch

Alexander Zverev. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 3. okt 2017 o 16:48

Čaká ho tam premiéra medzi tenisovou smotánkou.

BRATISLAVA. Nemecký tenista Alexander Zverev má iba 20 rokov, ale v závere tejto sezóny ho čaká dvojnásobná účasť na šampionátoch ATP.

Najprv sa prebojoval na podujatie Next Gen ATP Finals do Milána (7.- 11. 11.), kde sa predstavia najlepší ôsmi tenisti sveta do 21 rokov.

Aktuálne je už známe, že mladučký Nemec s ruskými koreňmi nebude chýbať ani na prestížnejšom šampionáte dospelých Nitto ATP Finals v Londýne (12.- 19. 11.), kde na základe excelentných výsledkov v tejto sezóne doplní duo legiend Švajčiara Rogera Federera a Španiela Rafaela Nadala.

Informuje o tom portál tenisovysvet.cz.

Zverev končil minulý rok ako dvadsiaty štvrtý v rebríčku ATP pre nasadzovanie na turnaje, momentálne je už štvrtý. V poradí Race to London je dokonca tretí, čiže ako tretí si aj vybojoval účasť na prestížnom šampionáte osmičky najlepších singlistov pod strechou O2 Areny.

Čaká ho tam premiéra medzi tenisovou smotánkou. Mladší z bratov Zverevovcov v tejto sezóne ovládol päť turnajov na okruhu ATP World Tour vrátane dvoch z prestížnej série Masters 1000 v Ríme a Montreale.

"Na konci roku 2015 som bol prvýkrát v najlepšej stovke, o rok neskôr som nazrel do dvadsiatky a teraz som štvrtý. Je to pekný progres, ale nechcem, aby sa zastavil. Som pripravený pracovať ešte tvrdšie ako doteraz, aby som dosiahol ďalšie kariérne ciele," vyhlásil Alexander Zverev, citoval ho aj web tennisworldusa.org.

Zverev v tejto sezóne porazil Federera vo finále prestížneho turnaja ATP 1000 v Montreale

Súvisiace články