Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Zuzulová trénuje na „konci sveta“ s Fínkami

SITA|Publikované 16. aug 2007 o 07:55

CERRO CASTOR 16. augusta (SITA) - Už dva týždne tréningového pobytu v ďalekej Argentíne má za sebou najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová. Spoločne s trénerom a otcom v jednej osobe Timotejom ...

CERRO CASTOR 16. augusta (SITA) - Už dva týždne tréningového pobytu v ďalekej Argentíne má za sebou najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová. Spoločne s trénerom a otcom v jednej osobe Timotejom Zuzulom a servismanom Vladimírom Kovárom sa po pozitívnych minuloročných skúsenostiach opäť pripravujú na novú sezónu v stredisku Cerro Castor, ktoré je často označované aj za najjužnejšie lyžiarske stredisko na svete. "Denne vstávame o šiestej ráno a po raňajkách ešte za tmy odchádzame z hotela mikrobusom na kopec. Cesta nám trvá približne 45 minút. Okrem nás tu trénujú Fínky a je tu aj švajčiarsky mužský tím. V stredisku sa vždy naobedujeme a o 14.00 h odchádzame späť do hotela. Po šestnástej je potom na programe kondičný tréning buď na chodbe hotela alebo v miestnej posilňovni. Pred večerou máme vždy rozbor videa a približne o 20.00 h nás u čaká posteľ,“ priblížila denný režim z mestečka Ushuaia na „konci sveta“ Veronika Zuzulová.

Piata najlepšia slalomárka uplynulej sezóny Svetového pohára trénuje slalom a obrovský slalom a tiež super G. Podmienky sú podľa jej poznatkov zatiaľ kvalitné, privítala by však viac slnka. „Oveľa viac dní je pod mrakom. Mestečko, kde bývame, sa nachádza na pobreží oceánu, preto tam často prší,“ sprostredkoval ďalšie Zuzulovej slová manažér Róbert Magát. Dvadsaťtriročná Bratislavčanka dodala, že každý piaty deň má voľno. „Buď ho využívam na čítanie kníh alebo prechádzky po zablatenom meste, kde sa okrem nás potulujú aj zablatené psy,“ dodala s dávkou irónie.

Zuzulovej minitím vycestoval na južnú pologuľu 3. augusta, no už v prvý deň sa „cestovateľom“ zo Slovenska prihodila prvá problémová situácia. „Pri lete do Buenos Aires nám meškalo lietadlo tri hodiny, a tak sme zmeškali ďalší spoj do Ushuaia. Po presune na národné letisko sme do Ushuaia prileteli neskoro večer a najmä poriadne unavení. Na druhý deň ráno nám cestu na prvý tréning skrížila vážna dopravná nehoda - kamión narazil do autobusu. Personál zachraňoval ľudí a cesta bola uzavretá na celý deň. Nebol to najlepší začiatok,“ informoval T. Zuzula s dôvetkom, že neskôr už fungovalo všetko ako malo.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.