Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Zuzula bude stavať trať 2. kola slalomu na MS, tešia sa Slovenky i Francúzky

Veronika Velez Zuzulová a jej otec i tréner Timotej Zuzula. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 26. jan 2015 o 15:48

Nebudem sa tváriť, že z toho nemám radosť, priznal Timotej Zuzula, otec slalomárky Veroniky Velez Zuzulovej.

BRATISLAVA. Druhé kolo slalomu na februárových majstrovstvách sveta v americkom Vaile postaví Timotej Zuzula. Otca slovenskej reprezentantky Veroniky Velez Zuzulovej vyžrebovali cez víkend v dejisku podujatia Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi.

Zuzula bol architektom tratí v SP už veľakrát, ale majstrovský slalom sa jazdí len raz za dva roky a žrebujú ho spomedzi trénerov družstiev v prvej pätnástke štartovej listiny.

"Nebudem sa tváriť, že z toho nemám radosť, ale podstatné je, že sa tešia Veronika i Petra Vlhová, ktorá bude s nami vo Vaile trénovať. A samozrejme sa teší aj francúzske družstvo, s ktorým celú sezónu trénujeme my," reagoval Zuzula.

Staval aj bez počítania

Ženský slalom je na MS na programe 14. februára, Velez-Zuzulová odlieta do USA 6. februára. Na aklimatizáciu i na spoznanie profilu kopca bude teda dosť času a znalosť zákutí 2. kola bude určite povzbudením pre obe Slovenky.

"Nie je to až taká veda. Budem sa riadiť tým, čo ma naučil legendárny Otto Krajňák. Keď som bol ako študent na stáži na kežmarskom lyžiarskom gymnáziu, povedal mi, že to mám stavať tak, aby som si vedel predstaviť oblúk. Napríklad raz v Španielsku som si dokonca zabudol počítať bránky, čo patrí k štandardnému postupu, tak som to len dotiahol do konca podľa rád uja Krajňáka a vyšlo mi to. Človek musí dodržať určité parametre, ale v podstate ide iba o maximálny a minimálny počet tyčí podľa prevýšenia," povedal Zuzula.

Pred šiestimi rokmi to nevyšlo

"Vo Svetovom pohári sa stavajú náročné trate. A treba dodať, že každý tréner sa snaží postaviť také kombinácie, aké vyhovujú jeho zverenkám," doplnil.

Zuzula už raz mal stavať slalomovú trať na MS. V roku 2009 sa však jeho dcéra pred šampionátom zranila a nemohla štartovať, preto sa Zuzula práva byť autorom trate 1. kola vzdal.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články