Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

V Slovane hral s Dubovským či Kinderom: Bola to tvrdá drezúra

Zsolt Hornyák (vľavo) v drese Interu Bratislava. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|11. jún 2020 o 23:45

Trikrát si zahral aj za reprezentáciu.

BRATISLAVA. Ako hráč získal šesť titulov s troma tímami. Zažil najúspešnejšie obdobie v Slovane Bratislava, v 1. FC Košice i bratislavskom Interi.

Dalo by sa povedať, že kam Zsolt Hornyák na Slovensku prišiel, tam zbieral trofeje.

Do vrcholného futbalu vstúpil v bratislavskom Slovane, s ktorým získal v roku 1992 posledný federálny titul.

Mal devätnásť a na ľavom kraji obrany zaskakoval za skúseného Vladimíra Kindera.

„Bola to obrovská česť hrať s futbalistami ako Kinder, Peter Dubovský, Jaroslav Timko či Miloš Glonek. Učil som sa pri nich chodiť na vlastných nohách,“ opísal Hornyák.

V Slovane to bola drezúra

Slovan získal federálny titul po sedemnástich rokoch. V klube boli aj ďalšie osobnosti ako Tomáš Stúpala, Alexander Vencel mladší, Ondrej Krištofík či Pavol Gostič.

Zsolt Hornyák: fotogaléria

12.6.2020

„Bola to tvrdá škola – starí a mladí. Keby také niečo zažili súčasní mladíci, možno by po týždni odišli s plačom z kabíny,“ naznačil 47-ročný rodák z bratislavskej Rače.

Dostať sa do prvého tímu a následne do základnej zostavy, ktorá bola prešpikovaná skvelými slovenskými futbalistami a reprezentantmi, nebolo vôbec jednoduché.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články