Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Zreľáka teší reštart ligy aj minutáž, deprimujú ho prázdne tribúny

Adam Zreľák (vľavo) v drese Norimbergu. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. máj 2020 o 14:36

Slovák sa vrátil po zranení.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový útočník Adam Zreľák z 1. FC Norimberg už má za sebou reštart druhej nemeckej Bundesligy.

Dvadsaťšesťročný hráč dlho laboroval s roztrhnutým krížnym väzom v pravom kolene a v jarnej časti pred koronakrízou odohral len tri stretnutia.

Po májovom reštarte však vybehol na ihrisko vo všetkých troch doposiaľ odohraných dueloch, v dvoch bol v základnej zostave.

Tím je v zóne ohrozenia

"Vnímam to veľmi pozitívne a som rád, že môžem opäť hrať. Už od začiatku koronakrízy sme mali veľmi prísne opatrenia, ktoré všetky kluby rešpektovali.

Myslím si, že Bundesliga, ale aj naša liga sa rozbehli veľmi rýchlo aj preto, že sa konalo veľmi veľa rokovaní medzi klubmi a štátom a vďaka nim našli najlepší spôsob ako súťaž dohrať," povedal Zreľák v rozhovore pre futbalsfz.sk.

Norimbergu sa v tejto sezóne príliš nedarí. V tabuľke je po 28. kolách na 15. mieste.

Na 16. Karlsruher, ktorý je na barážovej pozícii o udržanie, má len dvojbodový náskok.

Chýbajú góly

"Momentálne som odohral od začiatku dva necelé zapasy. Z mojej strany síce chýbajú góly, ale mali sme dosť šancí, aby sme ich dali. Inak sa cítim výborne, ale potrebujem ešte trocha zápasovej praxe, aby bolo všetko tak, ako má. Po dlhom zranení je to však normálne," hovoril.

"V poslednom zápase proti Regensburgu (2:2) som vybiehal na trávnik ako striedajúci hráč. Mal som však prsty pri vyrovnávajúcom góle na 2:2, keď som vystrelil, lopta bola tečovaná a súperov obranca si dal vlastný gól. Dúfam, že ma to nakoplo a bude to už iba lepšie," doplnil Zreľák.

V zápasoch po reštarte mu na tribúnach veľmi chýbajú diváci.

"Áno, nastupujeme pred prázdnymi tribúnami a je to deprimujúce. Také však bolo rozhodnutie nemeckého zväzu a všetci to rešpektujú, lebo inak by sa asi nezačalo. Aj vďaka tomu sa choroba COVID-19 nebude rozširovať. My hráči sme pod dohľadom a testujú nás trikrát do týždňa," dodal.

Súvisiace články