Zmiznutie tenistky bude mať ďalšie následky. V Číne nebudú turnaje

Šuaj Pcheng. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|1. dec 2021 o 22:27

Hoci sa tenistka objavila na verejnosti, zdá sa, že musela konať pod nátlakom.

BRATISLAVA. Hoci sa čínska tenistka Šuaj Pcheng objavila na verejnosti, zdá sa, že pre šéfa WTA Stevea Simona celá vec ešte ani zďaleka nie je vyriešená.

V stredu výkonný riaditeľ Ženskej tenisovej asociácie oznámil, že pozastavuje konanie turnajov v Číne.

"Keď 2. novembra Šuaj Pcheng povedala o svojich obvineniach o sexuálnom násilí, ktorým si mala prejsť od vysokopostaveného čínskeho politika, WTA oznámila, že bude tieto jej sťažnosti brať vážne," napísal na oficiálnu webstránku WTA Simon.

Obvinenie zo sexuálneho násilia, ktoré Číňanka napísala, zakrátko z webu zmizlo. Neskôr sa objavila na niekoľkých fotografiách, poslala šéfovi WTA list, v ktorom mala všetky obvinenia poprieť a dokonca sa objavila na videu, ako sa nachádza v spoločnosti priateľov v reštaurácii.

To, že Číňanka v skutočnosti nezmizla, mal potvrdiť aj videohovor so šéfom MOV Thomasom Bachom. Prakticky všetky tieto činy však ešte viac vzbudili nedôveru verejnosti.

V spomenutom videu, kde mala byť na verejnosti, sa napríklad nezvyčajne často spomína dátum, kedy sa má dané stretnutie konať. Konverzácie nezneli prirodzene.

Na celú situáciu reagovala aj Ženský tenisová asociácia. "Ako dôsledok tohto všetkého a s podporou ostatných riaditeľov v rámci WTA, oznamujem, že aktuálne pozastavujeme konanie všetkých WTA turnajov v Číne a v Hong Kongu," napísal ďalej Simon.

"Neviem, ako by som mohol chcieť od našich hráčok, aby súťažili v Číne, keď je zrejmé, že Šuaj Pcheng nemôže komunikovať slobodne a je nútená poprieť sexuálne násilie, ktorého bola obeťou," dodal.

Súvisiace články