Sportnet, TASR|2. apr 2022 o 20:30 (aktualizované 2. apr 2022 o 21:07)

Fortuna liga - 4. kolo, skupina o udržanie sa

Zlaté Moravce - Senica 3:2 (1:1)

Góly: 6. Kyziridis, 54. a 59. Ďubek (prvý z 11 m) - 41. Svoboda, 84. Witan

Diváci: 543

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce vyhrali v zápase 4. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige nad FK Senica 3:2.

Dvoma gólmi sa pod to podpísal Tomáš Ďubek.

Priebeh zápasu FC ViOn Zlaté Moravce - FK Senica

I. polčas:

V mrazivom počasí sa hral obojstranne ofenzívny futbal. Už v 2. minúte Ďubek posunul Jibrilovi, ten z rohu 5-ky pálil nad. V 6. minúte prišla šanca hostí.

Witan mieril do ľavej žrde, aby následnú dorážku Pirosku Lukáč skrotil na bránkovej čiare. Skóre sa tak menilo až v 16. minúte. Mondek poslal parádny center na hlavu Kyziridisa, ktorý z hranice malého vápna s prehľadom skóroval.

V týchto fázach zápasu domáci stupňovali svoj tlak. V 21. minúte Slobodova tečovaná strela skončila na brvne Chropovského bránky. V 39. minúte sa rútil Kyziridis sám na bránu, z rohu malého vápna mieril tesne vedľa.

Na opačnej strane po rýchlej kontre Jurdíkovu gólovú strelu vyhlavičkoval jeden z domácich obrancov. Vyrovnanie priniesla 41. minúta, keď po skrumáži v pokutovom území sa presadil Svoboda.

II. polčas:

Aj po zmene strán bola v aktivita na domácej strane. Do vedenia išli domáci v 54. minúte, keď po faule gólmana hostí nariadený pokutový kop premenil Ďubek.

Už o pät minút to bol opäť Ďubek, korý z hranice 16-ky trafil k pravej žrdi. V týchto chviľach domáci boli aktívnejší, avšak dobré príležitosti postupne zmarili Jibril, Mondel a Bednár.

A tak sa hostia tešili v 84. minúte, keď sa po rohovom kope presadil Witan. V 89. minúte mal poistku na kopačke Kyziridis z 10 metrov však mieril vedľa. Záverečná snaha hostí gól nepriniesla a tak tri body zostali doma.

Hlasy po zápase

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Posledné dva zápasy sme nezvládli, keď sme stratili všetky body. Dnes sme išli za víťazstvom, čo sa nám aj podarilo."

Pavel Šustr, tréner Senice: "Vieme, že nadstavbová časť je tuhý boj o body. Ja sa skláňam pred hráčmi, že v situácii v akej sa nachádzame sme schopní podávať takéto výkony."