Goggiová šla hneď po pretekoch na operáciu. Chce nastúpiť aj v sobotu

Sofia Goggiová.
Sofia Goggiová. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. dec 2022 o 20:27

Zatiaľ nie je definitívne rozhodnutá, či bude štartovať v sobotu.

ST. MORITZ. Talianska lyžiarka Sofia Goggiová si v piatkovom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi zlomila ukazovák a prostredník na ľavej ruke, keď narazila do bránky.

Ďalší zjazd je na programe už v sobotu 17. decembra a štart olympijskej víťazky z roku 2018 v ňom je otázny.

Goggiovú po piatkových pretekoch, v ktorých obsadila druhé miesto za krajankou Elenou Curtoniovou, previezli do Milána na operáciu.

"Hneď po náraze som cítila, že sa niečo stalo s rukou. V cieli som s ňou takmer nemohla pohnúť. Je to škoda, pretože to boli skvelé preteky. Urobím všetko pre to, aby som bola pripravená na sobotný zjazd.

O tom, či budem pretekať, sa rozhodnem až niekoľko minút pred štartom," dodala po operácii, pri ktorej lekári vložili tridsaťročnej lyžiarke do ruky kovovú tyč a skrutky.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Goggiová šla hneď po pretekoch na operáciu. Chce nastúpiť aj v sobotu