6.

Tamara Tipplerová

Rakúsko

+ 0,63 s

CORTINA D'AMPEZZO. Talianska lyžiarka Sofia Goggiová vyhrala piatkový zjazd Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo a upevnila si vedenie v priebežnej klasifikácii disciplíny.

Domáca favoritka zvíťazila s náskokom 13 stotín sekundy pred Slovinkou Ilkou Štuhecovou, tretia skončila Nemka Kira Weidleová (+ 0,36 s).

Štvrté miesto obsadila Američanka Mikaela Shiffrinová (+ 0,50 s), ktorá zvýšila náskok v celkovom poradí Svetového pred Petrou Vlhovou na 449 bodov. Slovenka preteky v Cortine vynechala.

Goggiová ťažila z riskantnej jazdy

Goggiová predviedla na zjazdovke Olympia delle Tofane svoju typickú riskantnú jazdu.

Najviac času na konkurentky získala vo štvrtom sektore, kde zvolila v tiahlych rýchlych zákrutách odvážnu líniu a potom v závere potvrdila cit pre sklz.

Potvrdila svoju dominanciu v kráľovskej alpskej disciplíne, vyhrala štvrtý z piatich zjazdov v sezóne a získala v nich 480 z maximálne možných 500 bodov.

Tridsaťročná talianska reprezentantka slávila 21. víťazstvo v kariére, z toho šestnáste v zjazde.

Priebežné poradia

vo Svetovom pohári nájdete na tomto odkaze >>>

Úspech dosiahla aj so zlomenými dvomi prstami na ruke, ktorú si poranila pred mesiacom pri páde v St. Moritzi.

"Predviedla som solídnu jazdu, bola som si však vedomá niekoľkých nedokonalostí. So zranenou rukou nemôžem ešte naplno atakovať. Podmienky neboli optimálne pre prvé pretekárky, nebola dobrá viditeľnosť.

Potom sa obloha otvorila, myslela som si, že moja jazda nebude stačiť na víťazstvo, no napokon to stačilo a som šťastná," povedala pre Eurosport Goggiová, ktorá zaknihovala tretí triumf v zjazde v Cortine.

Suterová mala nepríjemný pád

Nepríjemný moment zažila Švajčiarka Corinne Suterová, olympijskú šampiónku z Pekingu na terénnej vlne katapultovalo do vzduchu a nasledoval krkolomný pád vo vysokej rýchlosti.

Značne otrasená však dokázala vstať a zlyžovať do cieľa.

Problémy na tomto mieste mala aj Shiffrinová, líderka Svetového pohára ich však ustála, no stratila potrebnú rýchlosť, čo ju po nádejných medzičasoch nakoniec stálo pódiové umiestnenie.

Piatkový zjazd bol náhradou za zrušené preteky v St. Antone, ďalší je na programe v sobotu o 10.00 h.

Na nedeľu je naplánovaný super-G (11.30 h). Vlhová v Cortine neštartuje, najbližšie sa predstaví v utorok a stredu v dvoch obrovských slalomoch v Kronplatzi.