Najskôr 22, teraz osemnásť stotín. Vlhová mala znova veľkú smolu

Petra Vlhová.
Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. jan 2023 o 14:25 (aktualizované 25. jan 2023 o 15:10)

Ďalšie víťazstvo pridala Mikaela Shiffrinová.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Kronplatz

Ženy - obrovský slalom:

1.

Mikaela Shiffrinová

USA

2:03,28 min

2.

Ragnhild Mowinckelová

Nórsko

+ 0,82 s

3.

Sara Hectorová 

Švédsko

+ 1,19 s

4.

Petra Vlhová

Slovensko

+ 1,37 s

5.

Lara Gutová-Behramiová

Švajčiarsko

+ 1,38 s

6.

Tessa Worleyová

Francúzsko

+ 1,65 s

KRONPLATZ. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila aj v druhom obrovskom slalome v talianskom stredisku Kronplatz smolné štvrté miesto.

Kým v utorok jej chýbalo na pódium 22 stotín, teraz to bolo ešte menej. Tretia Sara Hectorová bola lepšia od Slovenky iba o 0,18 sekundy.

V 2. kole išla Vlhová razantnejšie, v strednej zatvorenej časti našla výbornú líniu a dolu viac pustila lyže. Záverečné metre zvládla aj s veľkou dávkou rizika a o jednu stotinu prekonala dovtedajšiu líderku Gutovú-Behramiovú. 

"Prvé kolo som nešla dobre, urobila som tam chybu a tá ma stála čas. Druhé kolo som sa snažila ísť lepšie, ale nemôžem byť spokojná, lebo v utorok aj stredu som pokazila prvé kolo a tam sa rozhoduje o mnohom.

Konkurencia je silná. Mikaela si ide svoje a ostatné sa na ňu snažíme dotiahnuť. Snažím sa to brať neutrálne. Verím, že ďalšie preteky budú lepšie," zhodnotila očividne smutná a sklamaná Vlhová pre JOJ Šport.

Už 84. víťazstvo vo Svetovom pohári si vybojovala Mikaela Shiffrinová, ktorá v súboji o prvú priečku zdolala nórsku reprezentantku Ragnhild Mowinckelovú.

Shiffrinovú už len dve prvenstvá delia od absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka, ktorý v minulosti nazbieral 86 víťazstiev.

Američanka sa na neho môže dotiahnuť už počas nasledujúceho víkendu v českom Špindlerovom Mlyne, kde sú na programe dva slalomy.

"Dala som do toho všetko a verila v kvalitný výsledok. Po mentálnej stránke som poriadne unavená, ale dosiahnuť ďalší triumf je krásne," povedala Mikaela Shiffrinová v rozhovore do mikrofónu organizátorov.

V celkovom poradí SP si Shiffrinová upevnila pozíciu líderky. Na jej konte je už 1517 bodov, druhá je Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová s mankom 611 bodov. Tretia je Vlhová o 10 bodov za Švajčiarkou, ktorú v stredu klasifikovali na piatej priečke.