Worleyová sa rozlúčila s kariérou, Shiffrinová skoro prišla o náskok

Mikaela Shiffrinová s malým krištáľovým glóbusom pre víťazku disciplíny obrovský slalom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. mar 2023 o 12:45

Shiffrinová ukončila sezónu so ziskom 2206 bodov.

+ 0,69 s

SOLDEU. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa stala víťazkou posledných pretekov tejto sezóny a vo Svetovom pohári dosiahla svoj 88. triumf.

V andorrskom Soldeu vyhrala obrovský slalom. V druhom kole potvrdila najlepšiu východiskovú pozíciu, ale v závere sa postarala o poriadnu drámu.

Nórku Theu Louise Stjernesundovú zdolala iba o šesť stotín sekundy. Na bronzovom stupienku sa umiestnila Kanaďanka Valérie Grenierová.

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová nedokončila prvé kolo.

Shiffrinová ukončila sezónu so ziskom 2206 bodov, čo je jej nové maximum. To predošlé z ročníka 2018/2019 prekonala veľmi tesne - o dva body.

Zároveň zaznamenala štrnáste víťazstvo v sezóne a 138. pódium v kariére, čím sa dostala o jedno pred krajanku Lindsey Vonnovoú a stanovila nový rekord medzi ženami. Absolútny drží Švéd Ingemar Stenmark (155).

"Dnes to boli skvelé preteky. Druhé kolo bolo náročné, dievčatá poriadne bojovali. Teraz pôjdem naspäť do Ameriky a strávim nejaký čas na pláži," povedala po pretekoch Shiffrinová, s ktorou urobil rozhovor jej priateľ a taktiež elitný lyžiar Aleksander Aamodt Kilde z Nórska.

Napokon až na 11. mieste skončila Francúzka Tessa Worleyová.

Pre štvornásobnú majsterku sveta a majiteľku 36 (16-10-10) pódiových umiestnení vo Svetovom pohári to boli posledné preteky v kariére. A hoci sa nedočkala 17. víťazstva v obrovskom slalome, lúčila sa s úsmevom.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Worleyová sa rozlúčila s kariérou, Shiffrinová skoro prišla o náskok