Získa nakoniec Shiffrinová medailu? Vyhrala prvý tréning pred kombináciou

Zlato obhajuje Michelle Gisinová.

PEKING. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová bola najrýchlejšia v meranom tréningu na kombinačný zjazd na ZOH 2022.

Švajčiarka Wendy Holdenerová za ňou zaostala o 93 stotín, tretia skončila Češka Ester Ledecká (+0,94).

Na štvrtom mieste je Švajčiarka Michelle Gisinová so stratou presne 1 sekundu.

Shiffrinová vyšla v štyroch pekinských súťažiach medailovo naprázdno, k dispozícii má už len štvrtkovú kombináciu a prípadnú víkendovú

Druhou časťou pretekov bude potom slalom. Z elitnej sedmičky slalomárok boli v tréningu kombinácie iba tri pretekárky - Shiffrinová, Gisinová a Holdenerová.

Na štarte bolo dokopy iba 24 pretekárok, zjazd dokončilo 14. Zlato z Pjongčangu obhajuje Michelle Gisinová, ktorá pred štyrmi rokmi skončila práve pred Shiffrinovou. Bronz vtedy brala Wendy Holdenerová.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Alpské lyžovanie»Získa nakoniec Shiffrinová medailu? Vyhrala prvý tréning pred kombináciou