Zjazd v Bormiu prerušil Reicheltov pád, triumfoval Paris

Hannes Reichelt zdoláva trať v Bormiu.
Hannes Reichelt zdoláva trať v Bormiu. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. dec 2019 o 13:10

Rakúšan v hornej časti trate stratil kontrolu nad svojimi lyžami a skončil v ochrannej sieti.

6.Niels HintermannŠvajčiarsko+0,88 s

BORMIO. Taliansky lyžiar Dominik Paris slávil na domácom svahu v Bormiu v priebehu 24 hodín víťazné double.

Po triumfe v piatkovom zjazde Svetového pohára nenašiel premožiteľa ani v sobotňajších pretekoch, keď na Stelviu predstihol o osem stotín Švajčiara Ursa Krienbühla.

Vďaka zisku 100 bodov sa dostal na čelo celkového poradia prestížneho seriálu pred Nóra Henrika Kristoffersena.

Tretí skončil so stratou 26 stotín Krienbühlov krajan Beat Feuz.

Paris vyhral medzisviatočný zjazd v Bormiu už piatykrát v kariére, čo sa ešte nikomu nepodarilo. V sobotu si pripísal na konto celkovo 18. triumf v SP, 14. v kráľovskej alpskej disciplíne. V jej priebežnej klasifikácii sa vyšvihol na čelo o štyri body pred Feuza.

Obhajca malého glóbusu bol v Bormiu dvakrát na pódiu napriek tomu, že jazdil so zraneným prstom, ktorý si zlomil vo Val Gardene.

Sobotňajšie preteky museli na 15 minút prerušiť po páde Hannesa Reichelta. Rakúsky rutinér v hornej časti trate stratil kontrolu nad svojimi lyžami a skončil v ochrannej sieti.

So zraneniami kolena ho museli previesť vrtuľníkom do nemocnice. Súťaž nedokončil ani jeho krajan Max Franz.