Momentka zo zápasu ŠKF Sereď - MŠK Žilina.
Momentka zo zápasu ŠKF Sereď - MŠK Žilina. (Autor: TASR - Lukáš Grinaj)
Sportnet, TASR|23. apr 2022 o 19:50

Ďuriš skóroval po pár sekundách druhého polčasu.

Fortuna liga - 7. kolo nadstavby

Žilina - Sereď 1:1 (0:1)

Góly: 46. Ďuriš - 34. Cobnan. Rozhodovali: Sedlák - Halíček, Vass, ŽK: Nemčík - Ljubičič, Matheus, Šulek, Iglesias, 347 divákov

Žilina: Belko - Rusnák (58. Owusu), Minárik, Nemčík, Anang - Slobodník, Mráz (59. Myslovič), Iľko - Kaprálik, Jambor (59. Sauer), Ďuriš

Sereď: Chudý - Ljubičič, Popovič, Šulek - Potoma (84. Matheus), Fábry (70. Haša), Morong, Cobnan (78. Todoroski), Jureškin - Yao (69. Radič), Iglesias

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina remizovali so ŠKF Sereď v domácom zápase 7. kola nadstavbovej časti o titul 1:1.

Šošoni tak na jar vyhrali len jediný ligový zápas a ťahajú šesťzápasovú sériu bez víťazstva. Ďalšie dve prehry si navyše pripísali aj vo štvrťfinále národného pohára Slovnaft Cup.

Priebeh zápasu Žilina - Sereď

I. polčas:

Oba tímy pred stretnutím dlho nepoznali pocit víťazstva. Žilina nezískala tri body v nadstavbovej časti ani raz, Sereď vyhrala iba v 1. kole.

Víťazný pôst napokon po vzájomnom meraní síl predĺžili. Mužstvá hrali ofenzívne, no väčšie príležitosti mali v úvode hostia.

V 20. min mohol otvoriť skóre Cobnan po centri Jureškina, ale brankár Belko sa vyznamenal. Stredopoliar z Nigérie však sieť napokon rozvlnil o štrnásť minút neskôr a pripísal si prvý presný zásah v súťaži.

"Žlto-zelení" chceli odpovedať rýchlo a zintenzívnili snahu v útoku. Ešte do prestávky trafil priestor medzi žrďami Serede Jambor, no brankár Chudý strelu zneškodnil.

II. polčas:

Vyrovnávajúci gól však prišiel ihneď v prvej minúte po zmene strán. Iľko poslal pas do šestnástky, našiel Ďuriša a bolo 1:1.

Za nerozhodného opäť prevzali iniciatívu hostia. Belko musel v 53. min zlikvidovať pokus, ktorý vyslal Yao a o štyri minúty mal prácu aj pri snahe Cobnana.

Po hodine hry si vypracovali veľkú šancu opäť Žilinčania, no Chudý ukázal svoje kvality po strele striedajúceho Sauera.