Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter
Neymar. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. jún 2019 o 11:57

Jej výpovede sa vraj nezhodujú.

RIO DE JANEIRO. Žena, ktorá obvinila brazílskeho futbalistu Neymara zo znásilnenia, prišla o svojich právnikov. Advokátska kancelária z prípadu odstúpila pre rozpory vo výpovedi svojej klientky. Informovala o tom televízna stanica Globo.

Nemenovaná Brazílčanka podala v piatok oznámenie na policajnej stanici v Sao Paule, že ju Neymar 15. mája znásilnil v parížskom Hoteli Sofitel Paris Arc de Triomphe.

Údajná obeť ale podľa svojich právnikov najprv tvrdila, že na ňu fyzicky zaútočil, potom výpoveď zmenila a hovorila o znásilnení. Hráč Paríža St. Germain obvinenie poprel. Podľa svojich slov sa chytil do pasce a žena ho vydiera.

Neymar môže mať problémy aj kvôli tomu, že v rámci svojej obrany zverejnil na sociálnej sieti komunikáciu s údajnou obeťou cez WhatsApp.

Preto prípad vyšetruje nielen štátna polícia, ale aj jednotka kybernetickej kriminality. Podľa nej nie je v poriadku, že futbalista zverejnil intímne fotografie ženy bez jej súhlasu.

"Dávam prednosť počítačovému zločinu pred prípadom znásilnenia," komentoval to hráčov otec a zároveň manažér Neymar da Silva Santos. "Chránil svoj imidž, svoje meno. Potreboval sa obhájiť rýchlo. Najlepšie je byť úprimný a ukázať, čo sa skutočne stalo," dodal.

Súvisiace články