Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Neymarovým prípadom sa zaoberá aj policajná jednotka pre boj s kybernetickou kriminalitou

Brazílsky futbalista Neymar počas tréningu reprezentácie pred Copa América 2019. (Autor: Leo Correa TASR/AP)
TASR|4. jún 2019 o 10:28

V správach nie je žiadna zmienka o znásilnení.

RIO DE JANEIRO. Brazílsky futbalista Neymar bude v prípade obvinenia zo sexuálneho útoku vypovedať aj na policajnej jednotke na boj s kybernetickou kriminalitou v Riu de Janeiro.

Tú zaujíma sedemminútové video zavesené na sociálnej sieti Instagram, v ktorom útočník Paríža St. Germain zverejnil celú vzájomnú konverzáciu s údajnou obeťou.

Z nej vyplýva, že s dotyčnou ženou prostredníctvom aplikácie WhatsApp živo komunikoval aj na druhý deň po akte a konverzácia neobsahuje žiadnu zmienku o znásilnení.

Vyšetrovateľ Paulo Sartori z policajnej jednotky na boj s kybernetickou kriminalitou agentúre AP potvrdil, že dvaja jeho agenti navštívili v pondelok tréningové centrum brazílskej reprezentácie, kde sa Neymar spoločne s celým mužstvom pripravuje na nadchádzajúci turnaj Copa America.

Neymar mal byť agresívny

Zatiaľ nie je známe, kedy sa výsluch uskutoční. Podľa hovorcu Brazílskej futbalovej konfederácie sa zrejme odloží pre hráčove reprezentačné povinnosti. Brazíliu čakajú dve prípravné stretnutia, v stredu proti Kataru a v nedeľu proti Hondurasu.

Brazília odštartuje svoje účinkovanie na domácom juhoamerickom šampionáte 14. júna v Sao Paule duelom s Bolíviou.

Okrem policajnej divízie v Riu vyšetruje Neymarov prípad aj štátna polícia v Sao Paule. Práve na jej stanici sa minulý piatok prihlásila žena, ktorá obvinila futbalistu zo znásilnenia.

Podľa policajnej správy sa obe strany dohodli na stretnutí, hráč dokonca zaplatil žene letenku do Paríža a rezervoval hotel. Ona však vo výpovedi uviedla, že Neymar za ňou prišiel zjavne opitý, po krátkom rozhovore začal byť agresívny a násilím ju donútil k pohlavnému styku.

K stretnutiu malo prísť 15. mája o 20.20 h v Hoteli Sofitel Paris Arc de Triomphe. V policajnej správe sa ďalej uvádza, že žena sa po dvoch dňoch vrátila do Brazílie, incident neoznámila francúzskym úradom, pretože utrpela emocionálny šok a mala v cudzej krajine strach.

Bola to pasca, vraví Neymar

Neymar pár hodín po "prevalení" kauzy ponúkol svoj pohľad na udalosti. Zverejnil všetky správy a fotografie zo spoločnej konverzácie ako eventuálne dôkazové materiály pre vyšetrovateľov.

"Chcem sa podeliť o všetky detaily v našej komunikácii, zverejnil som súkromné správy, fotografie. Je to dôležité z toho dôvodu, aby vyšlo najavo, aká je v skutočnosti pravda.

K žiadnemu znásilneniu neprišlo. Bol to vzťah muža a ženy medzi štyrmi stenami, pričom na druhý deň sme spolu normálne komunikovali a vymieňali si správy. Obvinenie zo znásilnenia bolo pre mňa šokom.

Každý, kto ma pozná, vie, že môj charakter a svedomie by mi nedovolili niečo také spraviť. Bola to pasca nastražená na moju osobu a zároveň poučenie do budúcnosti.

Táto kauza ranila nielen mňa, ale celú moju rodinu. Verím, že si vyšetrovatelia prečítajú celú konverzáciu a uvidia, ako to celé naozaj bolo," uviedol Neymar.

Súvisiace články