Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Fanúšikovia Bostonu reagujú na odchod Cháru. Ich názory sú rôzne

Zdeno Chára podáva svoju hokejku malému fanúšikovi. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. dec 2020 o 11:09

Slovenský obranca prestúpil do Washingtonu.

BRATISLAVA. Štrnásťročné puto sa pretrhlo a Boston už nikdy nebude taký ako so Zdenom Chárom. Podobné titulky zaplnili internetové stránky týkajúce sa diania v tíme NHL Boston Bruins.

Keďže vedenie klubu sa nedohodlo s dlhoročným slovenským kapitánom na predĺžení zmluvy, čoskoro 44-ročný Chára (nar. 18. 3. 1977 v Trenčíne) sa rozhodol skúsiť šťastie vo Washingtone.

Zatiaľ čo kluboví funkcionári sa oficiálne poďakovali Chárovi za dlhoročné služby, fanúšikovia na sociálnych sieťach predviedli pestrú škálu protichodných emócií na odchod najstaršieho hráča profiligy.

Do prvej obrany už nepatrí

"Mali by ste sa hanbiť, vedenie Bostonu. Neexistuje ospravedlnenie na to, že ste si nepodržali jeho líderstvo. Hanba vám," napísala vo svojom komentári Kelley Campbellová na oficiálnej facebookovej prezentácii Bruins.

Sčasti protichodný názor ponúkol Robbie Black.

"Jeho čas sa reálne skončil pred piatimi rokmi. Áno, v Bostone Zdena milujeme. Ale on už je pomalý a otváral príliš veľké okno pred naším brankárom. Verte mi, bolí ma jeho odchod a ďakujem mu za všetky krásne spomienky a aj Stanleyho pohár. Je však čas pohnúť sa dopredu."

Vo viacerých komentároch sa objavila informácia, že Boston ponúkal Chárovi viac peňazí za ročný kontrakt ako Washington, ale skúsený obranca si napokon vybral odchod ku konkurencii.

"Dávali mu viac, ale priestor iba v tretej obrane. Mal to vziať, lebo do prvej obrany už nepatrí," vyjadril sa bostonský fanúšik Robbie Black.

Pozíciu kapitána si zaslúži aj Bergeron

O názorovú objektivitu sa snažil JR Alexander.

"Nevieme, čo sa dialo v zákulisí, preto nerobme rýchle závery. Osobne by som bol radšej, ak by Zee zostal. Som si však istý, že tréneri mu ponúkali už len limitovanú rolu v druhom alebo treťom obrannom páre.

Zee toto nechcel. Komentujme to však s eleganciou. Môžeme naďalej fandiť Bostonu aj Chárovi súčasne," napísal.

Zdeno Chára: fotogaléria

20.4.2020

Lisa Richard DiPietro uviedla, že Chára mal ísť do hokejového dôchodku, ale praje mu veľa šťastia. Tiež dodáva, že svoj čas si v pozícii kapitána Bostonu zaslúži aj kanadský útočník Patrice Bergeron.

Joe Petringa venoval odchádzajúcemu kapitánovi nasledovné vyznanie.

"Želám Chárovi všetko dobré. Je to skvelý líder s veľkým srdcom a odvahou. Rád by som ho videl ako končí kariéru v drese Bostonu. Rozhodol sa odísť, lebo sa zrejme nestotožnil s ponúkanou menšou úlohou v tíme.

To však neznižuje jeho dlhoročné zásluhy. Bude zaujímavé sledovať, čo sa bude diať, keď sa vráti do nášho mesta. Skvelý chlap a veľký "Medveď".

Bohatá zbierka úspechov

Zdeno Chára v NHL dosiaľ odohral 1553 duelov základnej časti s bilanciou 205 gólov a 451 asistencií, v play-off pridal 195 štartov a 70 bodov (18+52).

Slovenskú reprezentáciu v máji 2012 v Helsinkách priviedol k striebru na MS a bol aj súčasťou tímu SR na striebornom šampionáte v Petrohrade 2000.

S tímom Boston Bruins vybojoval Stanleyho pohár v sezóne 2010/2011 a dvakrát prehral vo finále.

Vyhlásili ho tiež za najlepšieho obrancu sezóny NHL (2008/2009) a dostal aj Cenu Marka Messiera (2010/2011) za príkladné vodcovstvo.

Súvisiace články