UEFA zamietla odvolanie Trnavy. Sme zapísaní veľmi zle, tvrdí riaditeľ klubu

Futbalisti Spartaku Trnava.
Futbalisti Spartaku Trnava. (Autor: TASR)
TASR|5. aug 2021 o 17:44

V platnosti zostáva aj pokuta.

TRNAVA. Európska futbalová únia (UEFA) potvrdila platnosť trestu pre FC Spartak Trnava, ktorý musí odohrať štvrtkový úvodný zápas 3. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) proti Maccabi Tel Aviv bez divákov.

V platnosti zostala aj pokuta 50.000 eur.

Trnava pyká za to, že časť divákov počas domáceho zápasu 2. predkola EKL s rumunským Sepsi skandovala pokriky, ktoré delegát vyhodnotil ako rasistické.

Do hľadiska proti Maccabi Tel Aviv však môžu prísť deti do 14 rokov. K desaťčlennej skupine prislúcha jeden dospelý doprovod.

"Neviem, čo mám na to povedať. Niekoľko mesiacov bojujeme za to, aby sa mohli diváci vrátiť na tribúny, a keď sa tam vrátia, tak pri prvej príležitosti vyrobia trest.

Nechcem ich hádzať všetkých do jedného vreca, je mi jasné, že to bola menšia skupina, ktorá však svojím neakceptovateľným správaním pokazila dnešný zápas všetkým," povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.

Snahou vedenia bolo presvedčiť UEFA, že klub nemá rasistických fanúšikov.

"Bohužiaľ, toto nebol prvý, ba ani druhý podobný prípad a sme zapísaní skutočne veľmi zle. Budeme robiť všetko pre to, aby sme tento obraz o našom klube zmenili, nech sa po zápasoch môže debatovať o futbale a nie o rasizme kvôli zopár hlupákom, ktorí sa nevedia vyventilovať inak," dodal Cuninka.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Konferenčná liga»UEFA zamietla odvolanie Trnavy. Sme zapísaní veľmi zle, tvrdí riaditeľ klubu