Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Žampovci idú na Nový Zéland, berú spolu štyristo kíl batožiny

Adam Žampa strávi najbližšie týždne na Novom Zélande. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 4. aug 2015 o 15:44

Cez leto tam už v minulosti prípravu absolvovali. Bratia Žampovci budú v najbližších týždňoch trénovať v stredisku Coronet Peak na Novom Zélande.

STARÝ SMOKOVEC. Najúspešnejší slovenský zjazdár ostatných rokov Adam Žampa ráta už len hodiny do odletu na Nový Zéland. Tam najbližších šesť týždňov strávi v tvrdej príprave na novú pretekársku sezónu.

Na južnú pologuľu zamieri po desiatich týždňoch kondičného tréningu a dvoch výjazdoch za snehom na francúzsky ľadovec a do špecializovanej lyžiarskej haly v Litve v stredu spolu s bratom Andreasom a ďalšími členmi tímu.

V stredisku Coronet Peak budú najprv dva týždne iba trénovať. Neskôr si prípravnú fázu spestria súťažnými vystúpeniami v rámci Austrálsko-novozélandského pohára v slalome a obrovskom slalome.

Adam Žampa trénoval na Novom Zélande aj predvlani.

"Absolvovať by sme mali aj Zimné hry Nového Zélandu, ktoré sa tam v tomto termíne budú konať. Zo známeho prostredia v Coronet Peaku sa neskôr presunieme na preteky aj do austrálskeho strediska Perisher, kde sme ešte neboli," uviedol Adam Žampa.

Podľa jeho slov by mali najbližšie týždne prípravy v Coronet Peaku stráviť aj Američania a domáci Novozélanďania. Domov by sa Žampovci mali vrátiť približne v polovici septembra.

"Potom príde na rad opäť kondička a začiatkom októbra výjazd na ľadovec do Pitztalu, kde by som mal trénovať už aj s ruskou reprezentáciou," poznamenal Žampa.

07032015tatry_lyzovanie_5231101_r4224_res.jpg

Adam Žampa absolvuje na Novom Zélande aj preteky. FOTO - TASR.

Žampa prezradil aj jednu novinku zo svojho zázemia. "Máme nového servismana - Poliaka Krzysztofa Mazureka. Má veľa skúseností s prípravou lyží z Poľska aj so zahraničnými firmami. Náš bývalý servisman Stano Vozárik prešiel k Peti Vlhovej," uviedol.

Šiesty najlepší slalomár zo ZOH 2014 v Soči pridal pred odchodom na Nový Zéland aj zaujímavú informáciu o množstve batožiny, ktoré so sebou berú.

"Je to spolu dvanásť vakov, ktoré vážia dokopy štyristo kilogramov. K tomu treba prirátať aj batožinu, ktorú si berieme so sebou do lietadla. Verím, že všetko dostaneme tak, ako sme to poslali," uzavrel.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články