Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Žampovci definitívne zostávajú Slovákmi, chcú spolupracovať s Rusmi

Adam Žampa (vpravo) a jeho otec a tréner Tomáš Žampa. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 29. mar 2015 o 11:50

Ide nám o systém lyžiarskej asociácie, o poriadok financovania, povedal otec.

BRATISLAVA. Lyžiari Adam a Andreas Žampovci naďalej budú hájiť slovenské farby. Medializované informácie o ich možnosti reprezentovať Rusko sú definitívne minulosťou, informovala televízia TA3.

"Vždy sme boli Slováci a to, že sa utvoril tlak na verejnosť, na bývalé predsedníctvo Úseku alpských disciplín, na pána Mersicha, možno niečo prinieslo. Ide nám o systém lyžiarskej asociácie, o poriadok financovania či transparentnosť," povedal pre TA3 otec a tréner bratov Tomáš Žampa.

Čerstvá informácia mala pozitívny ohlas u predsedu Slovenskej lyžiarskej asociácie Františka Repku.

"Je to dobrá správa pre slovenské lyžovanie. Som rád, že sa takto rozhodli. Verím, že spolupráca bude s týmito pretekármi na lepšej úrovni," uviedol Repka.

Adam Žampa spoluprácu s ruskou stranou nevylúčil, skôr privítal. "Mojím prvoradým cieľom je neustále na sebe pracovať a zlepšovať sa. Nechcem sa zaoberať vojnami s funkcionármi SLA, ale sústrediť sa na lyžovanie. Preto sme sa všetci z tímu snažili dosiahnuť to, aby som mohol trénovať v profesionálnych podmienkach, ale zároveň reprezentovať Slovensko. Vyzerá to tak, že sa pomaly blížime k tomuto cieľu," napísal Adam Žampa na FB.

Najlepší slovenský zjazdár potvrdil, že s Ruskou lyžiarskou federáciou rokuje o tom, aby mohol s nimi trénovať, ale zároveň by reprezentoval Slovensko.

"Bola by to win-win situácia pre všetkých. Mne by sa dramaticky zlepšili podmienky, participovali by sme aj na chode tímu. Môj dobrý kamarát Saša Chorošilov dostane tréningového sparinga, ruskí mladí reprezentanti zas ťahúňa. Ide o podobné riešenie ako majú aj iné malé lyžiarské asociácie."

Potvrdil, že na úplný záver tejto sezóny ho ešte čakajú majstrovstvá Slovenska, ktoré sa v najbližších dňoch uskutočnia v Českej republike a 10. apríla tradičný Žampa Cup. "Potom si dám na mesiac pauzu," dodal Adam Žampa.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články