Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Trest pre Leipsica? Pastrňák sa vyjadroval ako gej a nič sa mu nestalo, rozčuľuje sa Rus

Nikita Zadorov (vpravo). (Autor: TASR)
SITA|15. máj 2020 o 11:35

Obranca Colorada sa zastal hriešnika.

BRATISLAVA. Kanadský hokejista Brendan Leipsic sa nedávno v internetovej debate na instagrame nepekne vyjadril o partnerkách viacerých hráčov NHL a dvoch svojich spoluhráčov dokonca nazval stroskotancami.

Napriek tomu, že sa neskôr ospravedlnil, jeho klub Washington Capitals ho umiestnil na listinu nechránených hráčov, čo znamená predčasný koniec v tíme.

Ruský obranca Colorada Avalanche Nikita Zadorov nepodporuje hanlivé vyjadrenia na adresu iných hráčov či ich blízkych, no zároveň tvrdí, že čosi podobné by sa v Rusku zrejme nestalo.

V Rusku by vám to prešlo bez ujmy

"Už Brett Hull hovorieval, že každý hovorí, ako mu huba narástla. Akurát v minulosti nebola taká bohatá verejná komunikácia a nebolo možné odsledovať, kto čo povedal.

Myslím si, že každý hokejista sa už raz preriekol a povedal, čo neskôr ľutoval. Lenže v súčasnej Amerike je všetko zakázané. Musíte si dávať pozor na to, čo poviete, lebo sa to môže považovať za urážku iného človeka.

V USA si preto treba dávať pozor na verejné vyjadrenia. V Rusku by vám to prešlo bez ujmy," uviedol Nikita Zadorov v rozhovore na webe Sport-Expressu.

Dvadsaťpäťročný obranca, ktorý v tejto sezóne odohral v drese klubu z Denveru 64 zápasov so ziskom 13 bodov, si tiež myslí, že ľahšie je potrestať Leipsica ako niektorého z hviezdnych hráčov tímu.

Zadorov: Nič strašné sa nestalo

"Tento chlapík sa vo Washingtone ledva dostal do mužstva a často bol iba náhradníkom. Preto ho potrestali. Na druhej strane, najlepší strelec súťaže David Pastrňák sa v istom streame vyjadroval ako gej a to sa v Amerike tiež nenosí. Neskôr sa ospravedlnil a bolo po probléme," tvrdí Zadorov.

Na adresu Leipsica ešte poznamenal: "Koniec-koncov nič strašné sa nestalo. Nedopustil sa trestného činu a ani nebol odsúdený. Možno si nájde nový angažmán a bude sa mu dariť viac ako doteraz."

Dvadsaťpäťročný Kanaďan mal okrem iných nevhodné poznámky na priateľku útočníka Edmontonu Oilers Connora McDavida aj manželku Tannera Pearsona z Vancouvru Canucks.

Voči jeho tvrdeniam zakročilo aj vedenie NHL. Leipsic si už medzičasom zrušil účet na Instagrame.

"V našej lige nie je miesto na takéto vyjadrenia a postoje bez ohľadu na to, že to bolo len fórum na sociálnej sieti," tvrdí vedenie súťaže.

Súvisiace články