Grandslamová šampiónka zlyhala, prehrala desať gemov po sebe

Americká tenistka Sofia Keninová.
Americká tenistka Sofia Keninová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. jan 2021 o 16:13

V Abú Zabí sú známe semifinalistky.

BRATISLAVA. Grécka tenistka Maria Sakkariová postúpila do semifinále turnaja WTA v Abú Zabí. V pondelňajšom štvrťfinále zdolala úradujúcu šampiónku Australian Open Sofiu Keninovú po setoch 2:6, 6:2, 6:0.

Američanka vstúpila do zápasu podstatne lepšie, ale od stavu 2:2 v druhom sete prehrala všetkých zostávajúcich desať gemov.

Naposledy dostala "kanára" v septembri minulého roka. Na turnaji v Ríme dokonca prehrala s Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou zahanbujúco 0:6, 0:6.

Sakkariová vyzve v semifinále Arinu Sobolenkovú. Tá potvrdila výbornú formu a v troch setoch zdolala mladú 21-ročnú kazašskú tenistku Jelenu Rybakinovú.

Bieloruska vyhrala už trinásty zápas v sérii a útočí na tretí turnajový titul po sebe. Na konci roka 2020 nenašla premožiteľku na turnajoch v Ostrave a Linzi.

Druhé semifinále mohlo byť čisto ukrajinskou záležitosťou.

Svetová päťka Elina Svitolinová odohrala v priebehu necelých 24 hodín druhý náročný duel, ale tentokrát tajbrejk rozhodujúceho setu nezvládla. Zdolala ju Ruska Veronika Kudermetovová.

Jej najbližšou súperkou bude Marta Kosťuková. Tá síce vo štvrťfinále dostala kanára, ale napokon zdolala Španielku Saru Sorribesovú Tormovú 0:6, 6:1, 6:4.

Na okruhu WTA postúpila vôbec do svojho prvého semifinále.