Wozniacka prešla na US Open hladko ďalej

Dánka Wozniacka chce štartovať na OH v Riu.
Dánka Wozniacka chce štartovať na OH v Riu. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. sep 2011 o 08:20

Do 3. kola postúpili aj štyri víťazky Roland Garros - Serena Williamsová, Ana Ivanovičová, Svetlana Kuznceovová a Francesca Schiavoneová.

NEW YORK. Jednotka svetového rebríčka tenistiek WTA vo dvojhre Caroline Wozniacka z Dánska postúpila do 3. kola dvojhry žien na grandslamových US Open v New Yorku.

V zápase 2. kola si miestna finalistka zo sezóny 2009 a vlaňajšia semifinalistka poradila s 20-ročnou holandskou ľaváčkou Arantxou Rusovou, 82. v renkingu, za 62 minút suverénne 6:2, 6:0, hoci na hlavnom dvorci Arthur Ashe Stadium začala stratou podania.

Napokon síce - na svoje pomery vlastne tradične - ťahala za kratší koniec na "winnery" (8:9), ale nechala súperku vystrieľať sa - nevynútené chyby 13:31.

Wozniacka sa dostala aspoň do 3. kola na vrcholnom podujatí už 16. raz v rade. "Severanka" triumfovala v ostatných 31 mečbalom ukončených zápasoch proti súperkám, ktoré neboli v tej chvíli neboli v Top 80.

Ďalej ide aj Serena Williamsová

Do 3. kola postúpili štyri víťazky rovnako významného parížskeho antukového podujatia Roland Garros - Američanka Serena Williamsová, Srbka Ana Ivanovičová, Ruska Svetlana Kuznceovová a Tallianka Francesca Schiavoneová.

Aj po tomto dni platí, že Serena len raz vo svojej kariére prehrala na grandslamovom turnaji pred 3. kolom.

Trojnásobná miestna šampiónka teraz zvíťazila v 2. kole nad holandskou kvalifikantkou s českými koreňmi Michaellou Krajicekovou za 49 minút úplne jednoznačne 6:0, 6:1.

Súperka získala "čestný" gem za stavu 0:6, 0:1. Serene sa na 3. kolo črtá šláger proti Bieloruske Viktorii Azarenkovej, ak štvorka "pavúka" zvládne svoj zápas s argentínskou univerzálkou Giselou Dulkovou.

Ivanovičová postúpila bez boja

Šampiónka pri Seine zo sezóny 2008 Ivanovičová, šestnástka "pavúka" ani nemusela vstúpiť na kurt.

Češka Petra Cetkovská, minulý týždeň šokujúca finalistka v New Havene, vopred vzdala snahu pre zranenie ľavého stehenného svalu.

"Bolo to ťažké rozhodnutie. Na zápas som sa tešila, ale noha ma pri šprintoch i podaní bolela a nebola by som slušnou súperkou," povedala pre MF Dnes sklamaná Cetkovská.

Náladová víťazka US Open 2004 Kuznecovová, v Paríži hrdinka ročníka 2009, prekonala Britku Elenu Baltachovú 6:4, 6:3, keď bola citeľne lepšia na "winnery" (25:14) aj v nevynútených chybách (19:28). Pätnástka turnaja však využila iba 4 zo 14 brejkbalov, čo súperku dlho držalo v zápase.

Schiavoneová nedala šancu Lučičovej

Charizmatická Schiavoneová, ktorá vo francúzskej metropole triumfovala vlani a teraz hrá štvorhru s Dominikou Cibulkovou, za 53 minút deklasovala Chorvátku s pomerne slávnou minulosťou Mirjanu Lučičovú dvakrát 6:1.

Zahrala pritom len 8 víťazných úderov v porovnaní s 10, ale stačila jej trpezlivosť. Zdolaná totiž vyprodukovala 32 zbytočných omylov proti 7 zlyhaniam.

Tridsaťjedenročná Talianka nasadená ako siedma stratila po svojom podaní dovedna iba 6 fiftínov.