Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Wayne Rooney: Bol to najkrajší gól v mojej kariére

Ladislav Harsányi|13. feb 2011 o 12:02

Gól, aký sa nevidí každý deň. Akrobatické „nožničky“ Wayna Rooneyho rozhodli o troch dôležitých bodoch v manchesterskom derby.

Gól, aký sa nevidí každý deň. Akrobatické „nožničky“ Wayna Rooneyho rozhodli o troch dôležitých bodoch v manchesterskom derby.

Agentúrnu správu sme o 16.00 nahradili autorským článkom SME.

BRATISLAVA. Katapultoval sa od zeme, spoza hlavy bleskurýchlo a prudko švihol pravou nohou otočený chrbtom k bránke. Brankár Manchester City len bezmocne sledoval, ako sa lopta trepoce v kúte jeho bránky. Autorom exportnej gólovej strely bol v 78. minúte zápasu Wayne Rooney.

Prvé gólové „nožničky“

„Keď som zasiahol loptu, vedel som, že je vnútri. Rozhodne je to najkrajší gól mojej kariéry, “ nadchýnal sa po zápase strelec v rozhovore pre BBC.

„Videl som, že prichádza vysoký center, a povedal som si, prečo by som to neskúsil. Bol to fantastický pocit vidieť, že lopta končí v sieti. Deväť z desiatich takýchto pokusov sa končí na tribúne. Bol to môj prvý gól 'nožničkami' počas profesionálnej kariéry. Hlavne, že sme ním získali tri body,“ pokračoval Rooney pre klubovú televíziu.

Futbalista, ktorý v tejto sezóne zostáva dlžný svojej povesti i platu, dal dôležitý gól. „Bol to špeciálny pocit. Fanúšikovia si to odo mňa zaslúžili, pretože som nemal najlepšiu sezónu,“ priznal sebakriticky útočník.

Ferguson: Úžasné

Tréner Alex Ferguson bol počas svojej dlhoročnej kariéry svedkom nejedného krásneho gólu, ale taký ešte nevidel. „Bolo to úžasné. Nani dal tiež skvelý gól, ale každý bude rozprávať o tom víťaznom. Na tomto štadióne sme boli svedkami mnohých fantastických gólov, ale čo sa týka zahrania, také niečo sme ešte nevideli,“ vyslovil sa boss lídra tabuľky.

Rooneyho zásah okomentoval tréner Manchester City Roberto Mancini takto: „Môže zmeniť každý zápas, lebo je to fantastický hráč.“ Dodal však, že jeho tím si nezaslúžil prehrať.

Víťazstvo červených diablov bolo dôležité aj z toho pohľadu, že pred týždňom nečakane podľahli poslednému tím tabuľky Wolverhamptonu Wanderers.

Po 27. kole si udržali na čele štvorbodový náskok pred Arsenalom a dá sa povedať, že sa v boji o majstrovský titul v podstate striasli svojho mestského rivala.

Pred City má United už osembodový náskok, navyše „Citizens“ odohrali o zápas viac než zverenci Alexa Fergusona.

Súvisiace články