Bö získal medailu aj v siedmej disciplíne, dvaja Švédi však boli nad jeho sily

Sebastian Samuelsson (vpravo) a Martin Ponsiluoma v cieli pretekov s hromadným štartom na MS v biatlone 2023.
Sebastian Samuelsson (vpravo) a Martin Ponsiluoma v cieli pretekov s hromadným štartom na MS v biatlone 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. feb 2023 o 13:27 (aktualizované 19. feb 2023 o 16:16)

Samuelsson predviedol v pretekoch s hromadným štartom skvelý záver.

MS v biatlone 2023 - Oberhof (Nemecko)

Muži - preteky s hromadným štartom na 15 km:

1.

Sebastian Samuelsson

Švédsko

36:42,8 min (0)

2.

Martin Ponsiluoma

Švédsko

+ 9,6 s (2)

3.

Johannes Thingnes Bö

Nórsko

+ 38,8 s (3)

4.

Sturla Holm Laegreid

Nórsko

+ 55,8 s (2)

5.

Andrejs Rastorgujevs

Lotyšsko

+ 1:07,3 min (3)

6.

Quentin Fillon Maillet

Francúzsko

+ 1:10,9 min (2)

OBERHOF. Švédsky biatlonista Sebastian Samuelsson zvíťazil v hromadných pretekoch na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe.

V nedeľu predviedol ako jediný z favoritov čistú streľbu a vyhral časom 36:42,8 minúty.

Druhý skončil jeho krajan Martin Ponsiluoma s mankom 9,6 sekundy, tretí bol Nór Johannes Thingnes Bö (+ 38,8 s), ktorý získal medailu vo všetkých siedmych štartoch na podujatí (5-1-1).

Záverečná mužská disciplína sa išla v náročných podmienkach s dažďom a vetrom. J. T. Bö v individuálnych pretekoch nevyhral prvýkrát od decembra.

Po úvodnej ležke sa na čele zoradili Sturla Holm Laegreid, Martin Ponsiluoma a Fabien Claude. Johannes Thingnes Bö minul hneď prvý terč, musel ísť na trestné kolo a na lídrov strácal 26,1 sekundy, no na trati nemal konkurenciu a na druhú položku dobehol s nimi.

Aj tam raz chyboval, ale to aj Laegreid. Na čele bol stopercentný Claude pred Sebastianom Samuelssonom a Emilienom Jacquelinom, za nimi išiel Ponsiluoma.

VIDEO: Záver pretekov s hromadným štartom mužov na MS v biatlone 2023

J. T. Bö však aj na druhom kole stiahol vyše dvadsaťsekundovú stratu a na prvú stojku prišiel zhodne s prvým Samuelssonom a po rýchlej a bezchybnej streľbe bol už prvý s desaťsekundovým náskokom pred Švédom.

Nór však minul posledný terč a musel ísť na tretie trestné kolo, z neho vybehol s mankom sedem sekúnd na lídra Ponsiluomu, ktorého zanedlho predbehol krajan Samuelsson.

Dvadsaťpäťročný Švéd, ktorý ako jediný z favoritov predviedol bezchybnú streľbu, mal v závere najviac síl a prišiel si po prvé zlato z MS.

J. T. Bö po troch trestných kolách v závere na Švédov nestíhal a nepripísal si rekordné šieste zlato z jedného šampionátu.

Titul získal v šprinte, stíhačke, vytrvalostných pretekoch, miešanej štafete i mixe dvojíc, striebro v štafete a na záver pridal bronz. So siedmimi medailami je najúspešnejší pretekár v histórii MS.

Samuelsson získal v Oberhofe štvrtú medailu, v stíhačke, vytrvalostných pretekoch i štafete mal bronz. Dokopy má z MS deväť cenných kovov, v nedeľu dosiahol na prvé zlato.

"Je to úžasný pocit a navyše som trafil všetkých dvadsať terčov. V záverečnom kole som sa cítil dobre v stúpaní, vedel som, že bežím rýchlo a nakoniec to vyšlo," povedal.

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Biatlon»Bö získal medailu aj v siedmej disciplíne, dvaja Švédi však boli nad jeho sily