3.

Alina Rotaruová-Kottmannová

Rumunsko

688 cm

BUDAPEŠŤ. Srbská diaľkarka Ivana Vuletová sa na atletických MS v Budapešti dočkala prvej zlatej medaily z globálneho podujatia.

Tridsaťtriročná veteránka zvíťazila vo svetovom výkone roka 714 cm.

Srbka prekonala hranicu 7 m vo finále ako jediná. Už v druhom pokuse dopadla na hranicu 705, no svoj najlepší skok sezóny si odložila na piatu sériu.

Vuletová získala už dvakrát titul majsterky Európy, z MS však mala doteraz na konte iba dva bronzy, rovnaký kov vybojovala aj na OH 2016 v Riu de Janeiru.

Druhá skončila Američanka Tara Davisová-Woodhallová výkonom 691, bronzovú medailu získala posledným skokom dlhým 688 cm Rumunka Alina Rotaruová-Kottmannová.

Preteky poznačila neúčasť zranenej úradujúcej olympijskej víťazky i obhajkyne titulu Malaiky Mihambovej.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Svetový výkon roka! Srbská diaľkarka získala svoju prvú zlatú medailu z MS