Tarjei Bö

Nórsko

+ 1:20,9 m

(4)

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö obhájil titul v stíhacích pretekoch na 12,5 km na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave.

V nedeľňajších pretekoch triumfoval časom 32:36,9 minúty, keď spravil tri chyby na strelnici. Prvých päť priečok obsadili Nóri.

Druhý skončil Sturla Holm Laegreid so stratou 28,7 sekundy a bronz získal Vetle Sjaastad Christiansen (+38,5 s). Slováci nemali v súťaži zastúpenie.

Johannes Thingnes Bö získal na šampionáte už tretiu medailu, v mixe i šprinte si vybojoval striebro.

Tridsaťročný Nór je v Novom Meste na Morave najväčší favorit na medaily, v kariére ich na svetových šampionátoch nazbieral dokopy už 34, z toho osemnásť zlatých.

Ako prvý vyštartoval víťaz sobotňajšieho šprintu Laegreid, no už na prvej položke minul dva terče, J. T. Bö jeden a tak sa na čelo dostal tretí z rýchlostných pretekov Christiansen.

Ten sklopil všetkých päť terčov aj na druhej položke a mal k dobru pol minúty. Za ním išli Tarjei Bö a Švéd Sebastian Samuelsson.

Christiansen sa udržal na čele aj po prvej stojke, no stíhali ho bratia Böovci a za nimi Laegreid.

Líder nezvládol záverečnú streľbu, keď minul dva terče a predbehol ho bezchybný Johannes Thingnes Bö, ktorý si s náskokom 35,1 sekundy išiel jasne pre zlato.

Christiansena v závere predbehol aj Laegreid. Na štvrtej priečke finišoval Johannes Dale Skjevdal a absolútnu dominanciu Nórov podčiarkol piatym miestom Tarjei Bö.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Bö si napravil chuť. V stíhačke nechal konkurenciu za sebou, opäť dominovali Nóri