Sam Bennett na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)

1.Sam BennettÍrskoBora-Hansgrohe4:25:02 h
3.Luka MežgecSlovinskoMitchelton-Scottrovnaký čas
4.Jon AberasturiŠpanielskoCaja Rural - Segurosrovnaký čas
5.Phil BauhausNemeckoBahrain-Meridarovnaký čas
6.Maximiliano RichezeArgentínaDeceuninck-Quick Steprovnaký čas

BRATISLAVA. Írsky cyklista Sam Bennett z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom 3. etapy na 74. ročníku pretekov Vuelta a Espaňa.

Dvadsaťosemročný rodák z belgického Werviku bol suverénny v záverečnom špurte pelotónu, keď využil priaznivý vietor do chrbta a triumfoval o viac ako jednu dĺžku bicykla.

Bennett si pripísal dvanáste víťazstvo v aktuálnej sezóne, v kariére sa tešil už štyridsiaty raz. Na čele celkového poradia zostal jeho krajan Nicolas Roche zo Sunwebu.

Pondelňajšia etapa mala dlho pokojný priebeh. V úvode unikla trojica domácich španielskych pretekárov v zložení Ángel Madrazo, Diego Rubio a Héctor Sáez, ktorú pelotón bez problémov kontroloval.

"Balík" zlikvidoval náskok vedúceho tria tesne po záverečnom stúpaní tretej kategórie na Puerto de Tibi necelých 40 km pred cieľom.

Zvýšené tempo v kopci však malo za následok rozdelenie pelotónu, s ktorým stratil kontakt napr. Kolumbijčan Fernando Gaviria.

Jeho absenciu v špurte využil Bennett, ktorý v záverečných metroch deklasoval konkurenciu. Na druhú priečku sa zaradil Belgičan Edward Theuns, tretí bol Slovinec Luka Mežgec.

V utorok pokračuje Vuelta rovinatou 4. etapou s dĺžkou 175,5 km z Cullery do El Puigu.