Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Vonnová odstúpila zo svetového šampionátu v lyžovaní

SITA|14. feb 2011 o 21:50

Američanka Lindsey Vonnová odchádza z MS v alpskom lyžovaní s jednou medailou zo zjazdu. V ďalších disciplínach nebude štartovať kvôli zdravotným problémom.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Lindsey Vonnová sa v pondelok odhlásila z ďalšieho priebehu majstrovstiev sveta alpských lyžiarov, Američanka sa chce plne koncentrovať na snahu získať štvrtý veľký kryštálový glóbus v rovnakom počte sezón.

Rodáčka z minnesotského mesta Saint Paul získala na šampionáte v nemeckom Garmisch-Partenkirchene striebro v zjazde, ako obhajkyňu titulu z MS 2009 i úradujúcu olympijskú víťazku v tejto disciplíne ju zdolala Elisabeth Görglová.

Rakúšanka uspela aj v ďalšej disciplíne, v ktorej Vonnová triumfovala na MS 2009 vo Val d´Isére - super G, 26-ročná reprezentantka USA skončila až siedma. Vonnová nenastúpi na stredajšiu tímovú súťaž, štvrtkový obrovský slalom a sobotňajší slalom.

"Pôvodne som chcela na majstrovstvách sveta absolvovať všetky disciplíny, ale napokon som si to rozmyslela. Potrebujem sa dať zdravotnej do poriadku a dúfam, že na ďalšom podujatí Svetového pohára, ktoré je na programe vo švédskom Are, už budem opäť stopercentná," uviedla Vonnová, ktorá sa pravdepodobne presunie do Rakúska, kde sa tradične pripravuje na súťaže. Američanka si dopraje oddych, pretože od pádu v tréningu začiatkom februára ju trápia bolesti hlavy.

V celkovom hodnotení Svetového pohára patrí Vonnovej priebežná druhá priečka so stratou 156 bodov na vedúcu ženu poradia Mariu Rieschovú z Nemecka.

Súvisiace články