Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Vonnová je piatou ženou histórie, ktorá má Grand Slamom

Lindsey Vonnová (Autor: SITA/AP)
SITA|23. okt 2011 o 11:20

Americká zjazdárka Lindsey Vonnová sa stala piatou ženou histórie, ktorá dokázala zvíťaziť vo Svetovom pohári v každej z piatich disciplín.

SÖLDEN. Sobotňajším triumfom v obrovskom slalome v Söldene skompletizovala svoju zbierku a je ďalšou držiteľkou zjazdárskeho "Grand Slamu".

Vonnová v sobotu dosiahla 42. víťazstvo kariéry v SP. Z pretekárok, ktoré vyhrali zjazd, super G, obrovský slalom, slalom a kombináciu, má Američanka spoločne so Švédkou Anjou Pärsonovou na svojom konte najviac triumfov.

Dvadsaťsedemročná zjazdárka sa v otváracom obrovskom slalome sezóny presadila o 4 stotiny sekundy pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou vďaka zlepšeniu v druhom kole.

Zjazdársky Grand Slam pred ňou skompletizovali Rakúšanka Petra Kronbergerová, Chorvátka Janica Kosteličová a dvojica Švédok Pernilla Wibergová a Anja Pärsonová.

"Po tom, ako som prehrala v predchádzajúcej sezóne súboj o veľký glóbus, som sa rozhodla trénovať trochu viac obrovský slalom, v ktorom som mala rezervy."

"Vždy som snívala o tom, že by som vyhrala všetkých päť disciplín, ktoré sa jazdia. Víťazstvo v obrovskom slalome však dosiaľ bolo pre mňa veľmi ďaleko. Dnes prišlo a verím, že to bude dobrý impulz do novej sezóny," povedala Vonnová.

ico

Prehľad počtov triumfov v SP u pretekárok, ktoré vyhrali všetkých päť disciplín

(postupne zjazd, obrovský slalom, slalom, super G, kombinácia a spolu, zdroj: ORF.at):

  • Anja Pärsonová (Švéd.) 6 11 18 4 3 42
  • Lindsey Vonnová (USA) 21 1 2 14 4 42
  • Janica Kosteličová (Chor.) 1 2 20 1 6 30
  • Pernilla Wibergová (Švéd.) 2 2 14 3 3 24
  • Petra Kronbergerová (Rak.) 6 3 3 2 2 16

Súvisiace články