Volejbalistky na záver zdolali Bosnu, budú hrať baráž

Volejbalistky majú za sebou ďalšiu časť kvalifikácie.
Volejbalistky majú za sebou ďalšiu časť kvalifikácie. (Autor: ILUSTRAČNÉ TASR)
TASR|1. jún 2014 o 18:03

Slovenské volejbalistky zdolali v kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy v Rumunsku Bosnu.

PIATRA NEAMT. Slovenské volejbalové reprezentantky sa rozlúčili s 2. turnajom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy víťazstvom.

Zverenkyne trénera Mareka Rojka zdolali v nedeľu Bosnu a Hercegovinu 3:1 (-23, 19, 19, 18) a v tabuľke F-skupiny obsadili konečnú druhú priečku. Tú mali istú už po sobote a zaručuje im účasť v baráži.

V nej sa na budúci rok v máji stretnú s druhým tímom z C-skupiny, ktorým sa napokon stal Azerbajdžan. Priamy postup na ME 2015 do Belgicka a Holandska si z F-skupiny vybojovali Rumunky.

2. turnaj KME v Piatra Neamt

Slovensko - Bosna a Hercegovina 3:1 (-23, 19, 19, 18)

Zápas trval: 98 minút, rozhodovali: Tillmann (Maď.) a Zotovičová (Srb.), 100 divákov

Slovensko: Dudová, Kubová, Abrhámová, Drobňáková, Kóšová, Noseková, libero Valachová (Kuciaková, Růžičková, Soaresová)

Povedal po zápase

Marek Rojko, tréner SR (zdroj: www.svf.sk): "V zostave sme urobili dve zmeny, od začiatku nastúpili Kóšová a Drobňáková. V zápase ani jednému družstvu navonok o nič nešlo, ale každý medzinárodný zápas má svoju hodnotu, pre hráčky je to cenná skúsenosť a preto som chcel, aby k tomu pristúpili zodpovedne.

Myslím, že sme mali vyhrať 3:0, pretože prvý set bol pod našou kontrolou, ale nekoncentráciou sme dovolili Bosniačkam set otočiť. Od druhého setu som musel vrátiť základnú zostavu, vymenil som nahrávačky a mali sme potom zápas po kontrolou.

Vyhrali sme zápas, ktorý som očakával, že vyhráme a získame tri body. Uzavreli sme kvalifikáciu, ktorú si ešte dôkladne zanalyzujeme a budeme sa pozerať smerom k budúcoročnej baráži."