Škáchová zabojuje o medailu, veľká favoritka v Čunove senzačne pohorela

Monika Škáchová.
Monika Škáchová. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. sep 2021 o 10:11 (aktualizované 26. sep 2021 o 10:28)

V C1 štartovali tri Slovenky.

BRATISLAVA. Z troch slovenských lodí v semifinále C1 žien na MS vo vodnom slalome postúpila do finálovej desiatky len Monika Škáchová.

Zuzana Paňková skončila na 18. mieste a Simona Glejteková na 22. priečke. Z prvého miesta pôjde do finále (11.30 h) reprezentantka Ruskej kanoistickej federácie Alzu Minazovová.

Škáchová štartovala v semifinále ako druhá zo Sloveniek. Na deviatej bránke mala jeden dotyk, ale čas 107,09 jej stačil na účasť v boji o medaily. V semifinále skončila siedma, za Minazovovou zaostala o 3,54 sekundy.

Glejteková dosiahla čas 118,71, ale nazbierala štyri trestné sekundy. Paňková dobre odštartovala, napokon však mala dotyk na 13. a 20. bránke.

"Išla som dobre, cítila som silu v rukách. Chyba však nastala, že som si nestihla prehodiť pádlo. Ale viac menej som spokojná, lebo som zvládla ťažké veci. Chcela som dať do toho úplne všetko," povedala Paňková, ktorá je však s celkovým vystúpením na MS spokojná: "Chcela som dať semifinále, som rada, že si mohla doma zapretekať. Bola tu úžasná atmosféra."

Vo finále nebude ani najväčšia favoritka Jessica Foxová z Austrálie, ktorá rovnako ako v sobotu v K1 dostala 50-sekundovú penalizáciu.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Škáchová zabojuje o medailu, veľká favoritka v Čunove senzačne pohorela