Šanca na medaily žije. Do finále postúpili tri slovenské lode

Ľudovít Macúš.
Ľudovít Macúš. (Autor: TASR)
TASR|18. aug 2024 o 12:41

Luknárová figurovala na desiatom mieste s chybou na bránke číslo 21.

KRAKOV. Do nedeľných kanoistických finále na MEJ a do 23 rokov v Krakove postúpili celkovo tri slovenské lode.

Dvojité zastúpenie bude mať Slovensko v záverečných bojoch mužov do 23 rokov vďaka Davidovi Štaffenovi a Ľudovítovi Macúšovi. V tej istej kategórii žien je v najlepšej dvanástke Emanuela Luknárová.

Z trojice slovenských finalistov vyzerá najsľubnejšie forma Štaffena, ktorý obsadil v semifinále piate miesto po bezchybnej jazde.

Hranicu postupu podliezol o vyše dva a pol sekundy. Tú stanovil časom 95,53 práve Macúš, ktorý mal taktiež jazdu bez dotyku.

Pomerne blízko finále bol medzi 23-ročnými aj Samuel Krajčí, ktorý obsadil šestnáste miesto.

Luknárová figurovala na desiatom mieste s chybou na bránke číslo 21 a bola o 0,81 sekundy pred dvanástou Francúzskou Ninou Pesceovou-Roueovou.

O necelú sekundu a jednu pozíciu nižšie bola ďalšia Slovenka Ivana Chlebová, ktorá obsadila v sobotu v K1 štvrté miesto.

Z juniorských kanoistov, ktorí získali v piatok bronz v hliadke, bol najbližšie k postupu Dominik Egyházy.

Obsadil trináste miesto s dotykom na 23. bránke a na finále mu chýbalo 0,54 sekundy.

Medzi juniorskými kanoistkami sa v semifinále predstavila iba Alexandra Vajsová, ktorá mala okrem štyroch dotykov aj "päťdesiatku" na bráne osemnásť.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Šanca na medaily žije. Do finále postúpili tri slovenské lode