Kimberley Woodsová

Veľká Británia

+ 2,08 s

(0)

LA SEU D'URGELL. Austrálska vodná slalomárka Jessica Foxová obhájila celkový triumf v C1 vo Svetovom pohári.

Post líderky seriálu potvrdila prvenstvom na záverečnom podujatí seriálu v španielskom stredisku La Seu d´Urgell. Slovenky Emanuela Luknárová a Soňa Stanovská sa do finále neprebojovali.

Tridsaťročná Foxová vyhrala hodnotenie tejto disciplíny v SP už rekordný siedmykrát v kariére.

Dvojnásobná olympijská šampiónka z Paríža (C1 i K1) má navyše päť celkových prvenstiev v kajaku.

Do finále v La Seu sa dostala z piatej priečky v semifinále, v rozhodujúcej jazde však predviedla takmer bezchybný výkon a o 11 stotín sekundy predstihla Gabrielu Satkovú z Česka. Tretia skončila Kimberley Woodsová z Veľkej Británie (+2,08).

Dve slovenské reprezentantky v semifinále výrazne zaostali za desiatkou postupujúcich. Luknárová obsadila 22. miesto, keď si pripísala až desať trestných sekúnd a jej strata na najrýchlejšiu Nuriu Vilarrublovú zo Španielska narástla celkovo na viac ako 16 sekúnd.

Semifinálová jazda nevyšla ani Stanovskej, ktorá si pripísala štyri dotyky a skončila na 26. priečke (+18,50).

Zo Sloveniek skončila v hodnotení SP najvyššie - na 16. priečke. Tretia slovenská zástupkyňa v tejto disciplíne Ivana Chlebová stroskotala už v kvalifikácii.