V Španielsku do finále postúpili tri slovenské lode

Zo siedmeho miesta sa do finále K1 kvalifikoval aj kajakár Jakub Grigar.
Zo siedmeho miesta sa do finále K1 kvalifikoval aj kajakár Jakub Grigar. (Autor: TASR)
SITA|9. sep 2017 o 12:52

Medzi kajakármi sa nedarilo Jakubovi Grigarovi.

SEU D'URGELL. Slovensko bude mať zastúpenie vo finále sobotňajšieho programu v rámci záverečných piatych pretekov Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom Seu d'Urgell iba v súťaži deblkanoistov.

Medzi elitnú desiatku sa zo semifinále prebojovali z piateho miesta Ladislav a Peter Škantárovci, zo šiesteho Pavol a Peter Hochschornerovci, z desiateho Tomáš Kučera a Ján Bátik.

Bez finálovej miestenky zostali Juraj Skákala a Matúš Gewissler, ktorých klasifikovali na 13. pozícii.

Medzi kajakármi sa nedarilo Jakubovi Grigarovi, úradujúci svetový šampión v kategórii do 23 rokov skončil v semifinále až na 22. priečke.

Radoslav Mikó a Richard Macúš v K1M nepostúpili z piatkovej kvalifikácie.

Medzi kanoistkami obsadila Soňa Stanovská 22. stupienok a Simona Maceková 28. miesto, do finále postúpila len elitná desiatka pretekárok. Konečnou pre Evu Dieškovú bola už piatková kvalifikácia.