Miestenky do Paríža pribúdajú pomalšie, vodní slalomári ale opäť nesklamali

Slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome, zľava Jakub Grigar, Zuzana Paňková, Eliška Mintálová a Matej Beňuš.
Slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome, zľava Jakub Grigar, Zuzana Paňková, Eliška Mintálová a Matej Beňuš. (Autor: TASR)
TASR|10. okt 2023 o 14:15

Slovenskí vodáci nebudú na OH 2024 chýbať v žiadnej disciplíne.

BRATISLAVA. Miestenky si vybojovali v kategórii C1 Zuzana Paňková a Matej Beňuš, v K1 sa pod piatimi kruhmi predstavia Eliška Mintálová a Jakub Grigar.

Obaja kajakári si v nedávno skončenej sezóne vybojovali právo štartovať aj v novej disciplíne kajak kros.

Slovensko v ére samostatnosti doteraz nikdy neodišlo z olympiády bez cenného kovu vo vodnom slalome a nechce, aby to v Paríži bolo inak.

"Miestenky do Paríža pribúdajú v pomalšom tempe, ako sme boli zvyknutí. Preto sa tešíme, že vodný slalom vybojoval štyri zo štyroch. Veľmi si to vážime. Veríme, že v budúcom roku počas olympiády sa úspech dostaví. Slovenský tím bude určite štartovať vo všetkých šiestich disciplínach.

Riaditeľ sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky Róbert Orokocký.
Riaditeľ sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky Róbert Orokocký. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)

Ešte budú mať možnosť nominovať sa aj ďalší reprezentanti v kajak krose, ak sa im to nepodarí, v Paríži pôjdu kajakári, ktorí už nomináciu majú.

Som spokojný, tomuto tímu dôverujem. Môžem zodpovedne povedať, že o desať mesiacov vyhlásime útok na medaily," uviedol športový riaditeľ sekcie divoká voda Slovenskej kanoistiky Róbert Orokocký.

Z vybojovania štyroch miesteniek do Paríža má radosť aj šéf sekcie vodného slalomu Martin Stanovský:

"Vodný slalom je dlhodobo najúspešnejší slovenský olympijský šport. Pätnásť medailí o tom svedčí. Získať miestenky bolo veľmi ťažké. Konkurencia vo svete je veľmi silná. Veď aj vo finále C1 žien na MS bolo deväť krajín.

Ďakujem strediskám a trénerom, že stáli pri svojich zverencoch. Sezóna bola veľmi dlhá a ťažká a na konci je radostná. Verím, že tá nasledujúca bude ešte radostnejšia aj s medailami na krku."

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Miestenky do Paríža pribúdajú pomalšie, vodní slalomári ale opäť nesklamali