96,92 (4)

6.

Švédsko

98,33 (2)

ČUNOVO. Slovenskí kajakári Jakub Grigar, Martin Halčin a Adam Gonšenica získali strieborné medaily na MS vo vodnom slalome v súťaži hliadok K1.

Zlato si vybojovali Francúzi, bronz získali Slovinci. Za nimi skončili Česko, Veľká Británia a Švédsko.

Pred Slovákmi len bezchybní Nemci

Krátko pred nimi získali pre Slovensko bronzové medaily kajakárky Jana Dukátová, Soňa Stanovská a Eliška Mintálová v súťaži hliadok K1.

Muži mali v 3x K1 o poznanie náročnejšiu konkurenciu, predstavilo sa až 20 tímov.

Slovenskí reprezentanti boli tretí v poradí a čistou jazdou sa na dlhý čas usadili na prvom mieste.

Nemci chytili 50-sekundovú penalizáciu a favorizovaní Česi dosiahli až o 5 sekúnd horší výsledný čas ako Slováci.

"Podali sme pekný výkon, celá jazda mala hlavu a pätu - nemali sme rizikové momenty, v ktorých sme si to predtým pokazili. Sledovali sme ostatných súperov a napokon to vyšlo na striebro. Bolo by skvelé získať zlato, ale v tejto konkurencii je aj druhé miesto veľmi pekný výsledok," povedal Grigar po pretekoch.

Slováci boli v pribežnom poradí dlho na prvom mieste, no rozhodcovia pred poslednou jazdou zrušili Francúzom dvojsekundovú penalizáciu, čo ich odsunulo na strieborný stupienok.

Na prvú priečku sa tak predrali Francúzi, ktorí vďaka bezchybnej a rýchlej jazde zdolali Slovákov o 1,85 s.

Zlato si vybojoval tím v zložení Boris Neveu, Mathieu Biazizzo, Benjamin Renia. Bronz s dvoma trestnými sekundami získali Slovinci.

Jedno striebro od jubilea

"Jazda bola dobrá, išli sme s chladnou hlavou, ale v tomto počasí sme inak ani ísť nemohli. Som veľmi rád, že sme získali medailu," povedal Gonšenica.

Slováci skončili v rovnakom zložení na tohtoročných ME v Taliansku na 5. mieste. "Tam nám ušla medaila po malej chybe a som rád, že sme tentokrát vybojovali striebro," dodal Halčin.

Podľa historických štatistík získalo Slovensko svoju 62. medailu na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome.

Aktualizovaná slovenská bilancia má podobu: 25 zlatých - 19 strieborných - 18 bronzových medailí.

Túto zbierku môžu slovenskí vodní slalomári vylepšiť ešte počas stredy, keďže v Areáli vodných športov Divoká voda v Čunove sú na programe súťaže hliadok aj v zostávajúcich dvoch tímových súťažiach - 3x C1 muži a 3x C1 ženy.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slovensko dominuje na MS, medaily má aj z mužskej hliadky K1