Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Vo Vatikáne sa začal Clericus Cup, za nadávku červená

TASR|Publikované 26. mar 2011 o 15:12

Vatikán je od soboty dejiskom piateho ročníka futbalového turnaja Clericus Cup, v ktorom si zmeria sily 16 tímov z rímskych kňazských seminárov.

VATIKÁN.

Medzi účastníkmi, ktorých vek sa pohybuje od 19 do 57 rokov, je i mužstvo Švajčiarskej gardy, ale aj jednotlivci z afrického Beninu alebo ázijského Východného Timoru. To, že medzi seminaristami-futbalistami - nechýbajú vyslanci futbalovo vyspelých juhoamerických štátov ako Argentína, Brazília a Uruguaj, je rovnako jasné ako fakt, že aj Taliansko má medzi nimi niekdajšieho prvoligového hráča mužstva Chievo Verona - Davideho Tisata.

Hrací model turnaja pripomína Ligu majstrov UEFA, pretože účastníci sú rozdelení do štyroch skupín po štyri tímy. Víťaz si trofej, Clericus Cup, prevezme slávnostne 28. mája.

Sprísnené pravidlá predpokladajú červenú kartu za akúkoľvek slovnú nadávku na ihrisku. V nedeľu sa, pochopiteľne, stretnutia nehrajú.

Aj keď Vatikán nie je členom Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), má vlastný šampionát i reprezentačné mužstvo, ktoré zriedkavo hráva aj medzištátne stretnutia, a to s podobnými futbalovými trpaslíkmi ako napríklad San Marino alebo Monako.

Častejšie však hráva výber v žlto-bielych dresoch proti pútnikom, nezriedka musí reagovať na výzvy rôznych firiem, ktoré majú záujem postaviť svoje výbery proti vatikánskej reprezentácii.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články