Petra Vlhová. (Autor: AP/Alessandro Trovati)
Marián Szűcs|22. feb 2020 o 13:18

Slovenka útočí na prvú priečku v SP.

CRANS MONTANA, BRATISLAVA. Po štyroch rokoch sa môže stať, že Mikaela Shiffrinová nebude v záverečnej fáze sezóny na čele Svetového pohára.

V nedeľu, keď sú vo švajčiarskej Crans Montane na programe preteky v alpskej kombinácii, môžu Američanku predstihnúť hneď dve lyžiarky – Talianka Federica Brignoneová a aj Petra Vlhová.

Obe už na Shiffrinovú strácajú menej než sto bodov. A práve toľko sa dá získať v pretekoch Svetového pohára za víťazstvo.

Na Shiffrinovú stráca 86 bodov

Sobotňajší zjazd v Crans Montane nevyšiel Vlhovej podľa predstáv. Skončila až na 14. mieste, čo je jej najhorší výsledok v zjazde v tejto sezóne.

V piatok bola na rovnakom kopci v Crans Montane štvrtá a predtým skončila v zjazdoch šiesta (Bansko), ôsma (Garmisch-Partenkirchen) a jedenásta (opäť Bansko).

„Nie som z toho nadšená, trošku som sa trápila, ale mám aspoň nejaké body," vravela Vlhová pre RTVS.

Za štrnástu priečku získala osemnásť bodov. V hodnotení Svetového pohára ich má celkovo už 1139 a je naďalej na priebežnej tretej priečke. Na vedúcu Shiffrinovú stráca už len 86 bodov.

Medzi nimi je ešte Brignoneová, ktorá za Američankou zaostáva o 27 bodov.

Talianka skončila v sobotňajšom zjazde štvrtá a prvý raz po troch pretekoch bola lepšia než Vlhová.

Aký výsledok potrebuje?

Shiffrinová v Crans Montane neštartuje. Vo Svetovom pohári chýba už štvrtý víkend.

Kým podujatie v Soči začiatkom februára vynechala plánovane, ďalšie tri absencie nasledovali po smrti jej otca. Američanka sa rozhodla prerušiť sezónu a zatiaľ nie je jasné, kedy sa na svahy vráti.

Do boja o celkový triumf vo Svetovom pohári, ktorý sa pred mesiacom zdal byť už rozhodnutý, sa tak nečakane dostali jej najväčšie rivalky.

Vlhová môže byť prvý raz v kariére líderkou Svetového pohára. Čo na to potrebuje?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa