Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan
Petra Vlhová. (Autor: SME/Jozef Jakubčo)
Juraj Berzedi|15. feb 2020 o 16:45

V slalome berie len víťazstvo.

KRANJSKA GORA. Keď slovinská lyžiarka Meta Hrovatová prišla do cieľa druhého kola, rachot domácich divákov bol obrovský. Na tribúne mávali zelenými vlajkami.

Ich obľúbenkyňa mala zhodný čas ako Wendy Holdenerová a fanúšikovia vedeli, že obe skončia prinajhoršom na tretej priečke. Na štarte už boli len dve lyžiarky.

Novozélanďanka Alice Robinsonová predviedla famóznu jazdu a dostala sa na priebežné prvé miesto. "Na štarte stojí Petra Vlchová," rozprával s prízvukom slovinský moderátor.

V tom momente fanúšikovia so slovenskými zástavami šaleli. Keď však Vlhová na medzičasoch začala na Robinsonovú strácať, hukot pomaly ustupoval.

Po príchode do cieľa boli Slováci mierne sklamaní. Rovnako ako Vlhová. A to aj napriek tomu, že v obrovskom slalome Svetového pohára v Kranjskej Gore skončila druhá.

"Keď som v prvom kole prišla do poslednej pasáže, tak som fanúšikov počula. V druhom kole už nie," naznačila Vlhová pre slovenské médiá.

Momentky z obrovského slalomu v Kranjskej Gore s Petrou Vlhovou: fotogaléria

15.2.2020

Víťazstvo stratila v druhom kole

Liptovská rodáčka si v technických disciplínach zvykla na víťazstvá. Z prvenstva sa radovala v slalomoch v Záhrebe, vo Flachau, ale aj v obrovskom slalome v Sestriere.

Všetko mala výborne rozbehnuté aj v slovinskom stredisku, kde po úvodnom kole bola na vedúcej priečke.

Po druhej jazde sa však musela uspokojiť s druhým miestom.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články