Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Vlhová vynechá super-G. Radšej dobre potrénujeme slalom, vysvetlil jej brat

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati zjazdu žien na ZOH 2018. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 14. mar 2018 o 18:18

Slovenskú lyžiarku čaká v sezóne ešte okrem klasického aj obrovský slalom.

AARE. Sedemnáste miesto Petry Vlhovej s odstupom 1,17 sekundy na víťaznú Lindsey Vonnovú vo finále Svetového pohára vo švédskom Aare hodnotí jej tím ako solídny výsledok.

Najlepšia slovenská lyžiarka zjazdy počas sezóny s výnimkou zimných olympijských hier v Pjongčangu neskúšala a ani netrénovala.

So zjazdom sú spokojní

V Aare sa však jazdilo na trati, ktorá bude o necelý rok dejiskom majstrovstiev sveta v alpských lyžiarskych disciplínach, aj preto si ju Vlhová chcela vyskúšať.

Silný vietor a nespevnená podložka vo vrchnej časti organizátorov prinútili skrátiť zjazdovku z pôvodných 2236 metrov na 1499 metrov. Výsledný čas najlepších v cieli nepresiahol ani 56 sekúnd.

"Myslím si, že Petrina jazda bola v pohode. V strmej časti išla veľmi dobre. V strede potom urobila chyby a prišla o šesť desatín sekundy, ďalšie dve desatiny potom stratila pred cieľom. Samozrejme, pod jej výkon sa podpísalo aj to, že tá najťažšia časť trate tam v dnešnom zjazde nebola," zhodnotil Boris Vlha, brat a stály člen podporného tímu Petry Vlhovej.

K poveternostným podmienkam počas pretekov podotkol: "Ráno svietilo slnko, ale potom začalo snežiť. Keď Peťa vyštartovala ako posledná na trať, zase vykuklo slnko. Menilo sa to, ale trať bola korektná. Nebolo to o rozdielnych podmienkach pre jednotlivé pretekárky."

Čaká ju obrovský aj klasický slalom

Vo štvrtok sa v dejisku finále Svetového pohára dostanú k slovu zjazdári a zjazdárky v super-G. Vlhová však medzi nimi nebude, hoci pôvodne avizovala účasť vo všetkých disciplínach v rámci finálového podujatia sezóny 2017/2018.

"Netreba za tým hľadať nič výnimočné, tak sme sa v tíme rozhodli. Radšej dobre potrénujeme slalom," vysvetlil Boris Vlha.

Vlhová v stredu prišla o priebežne tretiu pozíciu v boji o veľký krištáľový glóbus, ktorého istou majiteľkou je po roku opäť Američanka Mikaela Shiffrinová.

Jej slovenská súperka bude mať ešte dve príležitosti na to, aby si vylepšila svoje postavenie, a to v disciplínach, ktoré jej idú najlepšie.

Ženský slalom v Aare sa bude jazdiť v sobotu 17. marca a obrovský slalom o deň neskôr.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.