Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Vydupal si veľkú moc. Weiss prinesie do Slovana búrku (komentár)

Juraj Berzedi|11. máj 2021 o 18:15

Aké kompetencie dostane nový tréner?

Keď vstúpi do kabíny, všetci stíchnu. Je počuť aj bzučanie muchy. Má prirodzený rešpekt a charizmu. Drží všetkých v strehu, je často nepredvídateľný.

V jednom momente si na vás vyleje zlosť, o niekoľko minút má v očiach slzy a môžete ho natrieť na chlieb. Vladimír Weiss starší je definitívne novým trénerom Slovana Bratislava.

Najúspešnejší a podľa mnohých aj najlepší slovenský futbalový tréner súčasnosti bude dirigentom najúspešnejšieho a v súčasnosti najlepšieho futbalového klubu na Slovensku.

Na prvý pohľad by to mohlo byť víťazné spojenie. Ale nebude to také jednoduché. Niečo naznačujú aj rokovania Weissa s Kmotríkovcami, ktoré trvali nečakane dlho.

Weiss vstupuje druhýkrát do tej istej rieky. Prvýkrát na druhý breh nedoplával. Ani sa však neutopil, keďže z klubu odišiel na vlastnú žiadosť. Teraz bude chcieť viac.

Na palubu Slovana prichádza osobnosť. Kým s niektorými predchádzajúcimi trénermi mohli funkcionári Slovana zametať, Weiss je z iného cesta.

Pozor, nie je žiadna bábka. Kecať mu do zostavy? Radiť taktiku? To hrozí prúserom.

Všetci s tým musia počítať. Funkcionári, odborníci i novinári.

Weiss je s Kmotríkom seniorom veľký kamarát a je pravdepodobné, že si vydupal v klube veľkú moc.

Pozor! Vladimír Weiss nie je žiadnou bábkou. Kecať mu do zostavy? Radiť taktiku? To hrozí prúserom. Všetci s tým musia počítať. Funkcionári, odborníci i novinári.

Možno až takú, že sa veci začnú diametrálne meniť nielen na ihrisku, ale aj v zákulisí pri výbere vhodných posíl, či filozofii klubu.

Z aktuálneho kádra zrejme Weiss vyžmýka viac, ako jeho slovinský predchodca Darko Milanič. Ale ani od neho netreba čakať s týmto mužstvom zázraky.

Odovzdanosť hráčov, aká bola chvíľkami proti Dunajskej Strede či Trnave, pod Weissom nehrozí. Dokáže ich namotivovať, nech to stojí, čo to stojí.

To, že sa s týmito kádrom dostane do základnej skupiny európskych pohárových súťaží, je však nepredstaviteľné. Na to by potreboval kúzelnú paličku.

Mužstvo bude musieť prerobiť. Do tímu potrebuje mladých a fyzických futbalistov so správnou morálkou. Ideálne so slovenským pasom.

A keď si vybrať legionára, mal by byť rozdielovým hráčom. Minimálne v slovenskej lige.

Ak Weiss bude mať podporu vedenia klubu, v Slovane sa môžu dočkať krajších časov. Ak mu budú robiť niektorí ľudia napriek, dá sa čakať búrka. Ale tá môže prísť aj tak. A možno ju Slovan potrebuje a vďaka nej sa niekam posunie 

Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Chorvátsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Rakúsko vs. Severné Macedónsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Ukrajina
Kurzy prináša