Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Weiss si nezahrá niekoľko mesiacov: Stále tomu nemôžem uveriť

Vladimír Weiss ml. si niekoľko mesiacov nezahrá. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)
SITA|Publikované 3. dec 2017 o 14:38

Weiss už kontaktoval členov realizačného tímu národného mužstva.

DAUHA. Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss si dlhší čas nezahrá. Hráč katarského mužstva Al-Gharafa po vyšetrení magnetickou rezonanciou zistil, že má roztrhnutý predný skrížený väz.

Šesťdesiatštyrinásobný reprezentant Slovenska a autor siedmich gólov v národnom tíme odohral v klubovom drese prvý polčas a počas svojho pobytu na ihrisku dostal žltú kartu.

"V domácom súboji proti Al Arabi som si v 44. minúte zbiehal po aute pre loptu. Noha sa mi nešťastne zasekla v trávniku, otočila sa a hneď som vedel, že to nebude dobré. Bolesť bola veľká a preto mi bolo jasné, že niečo nie je v poriadku," povedal Weiss v rozhovore pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a pokračoval.

"Deň po zápase som absolvoval magnetickú rezonanciu a tá ukázala, že predný krížny väz v ľavom kolene je roztrhnutý. Stále tomu nemôžem uveriť. Do poslednej chvíle som veril, že väz nebude poškodený až tak veľmi, aby som musel ísť na operáciu. Žiaľ, opak bol pravdou."

Weiss už kontaktoval členov realizačného tímu národného mužstva. "Hneď po tom, ako som sa dozvedel, čo mi presne je, som telefonoval s asistentom trénera Tarkovičom i s oboma našimi lekármi Penerom a Baťalíkom. V nedeľu (3. decembra, pozn.) mám stretnutie s doktorom Landreaumom, ktorý by ma mal operovať," uviedol.

"Termín operácie ešte neviem. Vyzerá to tak, že sa budem liečiť v Katare. Túto sezónu už nestihnem, keďže liečba sa odhaduje na približne šesť mesiacov. Budem však robiť všetko, aby som sa na trávnik vrátil ešte silnejší. Už teraz sa neviem dočkať, keď si opäť zahrám futbal," dodal Weiss.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články